На пляжах курортного селища Кирилівка (Запорізька область) з’явилися м’які зелені кульки практично ідеально круглої форми, але різних розмірів. Це – водорость кладофора куляста (Aegagropila linnaei), яка є в Азовському морі.
Про природне явище написав місцевий портал mv.org.ua, показавши фото дивних кульок, які винесли на берег хвилі. Журналісти назвали водорість “не менш цікавими окупантами” пляжів після медуз, – пише Оbozrevatel.
Багатьох мешканців Кирилівки кульки здивували. “М’які на дотик, воду вбирають, як губка. Скільки буваю на пляжі, ніколи такого не бачив”, – поділився враженнями чоловік, ім’я якого не вказано.
Явище пояснили біологи Приазовського національного природного парку. Вони розповіли, що на пляжі потрапили зелені водорості під назвою кладофора куляста.
Зазвичай цей вид зростає тільки в холодних водах і поширений в Ісландії та Японії. Однак є він і в Чорному та Азовському морях.
Експерти назвали Aegagropila linnaei природним біофільтром, адже вони постійно повільно прокачують через себе великі об’єми води.
Водорость має форму правильної кулі та складається з тонких окремих ниток.
Кладофору кулясту використовують і в акваріумах, крім того, вона тривалий час може обходитися без води.
У природі діаметр Aegagropila linnaei може досягати 12-30 см, але росте дуже повільно: лише на 4-5 мм на рік.