На місці “Ватутіна” в Маріїнському парку в Києві стояв храм: більшовики підірвали його в 1930-х (фото)

1486

У мережі показали архівний кадр, що закарбував неіснуючу сьогодні церкву Олександра Невського. Вона розташовувалася в Києві в Маріїнському парку, на тому місці, де зараз стоїть пам’ятник генералу Ватутіну.

Фото опублікував у Twitter користувач Олександр Кайдаш. “У 30-х роках комуністи його (храм, – ред.) швиденько підірвали, комсомольці на суботниках прибрали каміння (була така традиція на той час)”, – написав він. Про це повідомляє Оbozrevatel

Храм було побудовано в 1889-1890 роках. У цьому районі, найпрестижнішому в Києві, довгий час не було власної парафіяльної церкви, тому служби звершувалися в домових церквах або в церкві Спаса на Берестові.

Церкву Олександра Невського було побудовано в 1889-1890 роках

У липні 1888 року за допомогою спонсорів зі столичної еліти було закладено, а в серпні 1889 року – освячено розкішну будівлю у візантійському стилі. Храм був розрахований на 400 парафіян.

Точних даних про дату знесення церкви Олександра Невського історики не мають, проте в архівних документах за 26 березня 1936 року вона фігурує як вже знесена.

Поруч з місцем, де знаходився храм, 1944 року був похований генерал Микола Ватутін

Привід для знесення, імовірно, був той же, що і для інших храмів Києва, – реконструкція міста. Поруч з місцем, де був розташований храм, 1944 року був похований генерал Микола Ватутін, смертельно поранений під час бою з силами УПА.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини