“Ми втрачаємо хороші препарати” – лікар Комаровський пояснив, як лікувати Covid-пневмонію

2237

Український педіатр і телеведучий Євген Комаровський розвіяв міфи про пневмонію та способи її лікування, зокрема антибіотиками.

Відповідне відео з’явилося на його YouTube-каналі, – пише Газета.юа.

Лікар пояснив, що діагнозу “запалення легень” недостатньо – треба знати природу його виникнення.

“Саме слово “пневмонія” не говорить, хто в цьому винен. Виник запальний процес в легенях. Його причиною може бути інфекція, вплив хімічної токсичної речовини. Зазвичай маємо на увазі інфекційний процес. Це запалення в легенях може бути, частіше, вірусним, або бактеріальним. Тобто саме слово “пневмонія” – це не діагноз. Треба розуміти – яка”, – наголосив Комаровський.

І підкреслив, що антибіотики використовують виключно для лікування бактеріальної пневмонії – проти вірусної вони неефективні.

Комаровський зруйнував міф про те, що антибіотики при вірусній пневмонії призначаються для боротьби з ускладненнями: навпаки, від таких препаратів при вірусному запаленні легень стає тільки гірше.

“Якщо ми при вірусній пневмонії даємо антибіотик, то завжди знайдуться бактерії, які вціліють після цього”, – сказав лікар.

За його словами, медична наука давно довела, що профілактичне застосування антибіотиків – це величезна дурість.

“За деякими даними, призначення антибіотиків при вірусних інфекціях у 6-9 разів збільшує ймовірність розвитку пневмонії бактеріальної. Тобто ймовірність ускладнень”, – наголосив педіатр.

І додав, що при нормальному самопочутті пацієнта, відсутності температури та дефіциту кисню практично будь-яке лікування при пневмонії, крім жарознижувальних засобів, погіршує перспективи одужання. Якщо не доведена бактеріальна інфекція, бактеріальне ускладнення, антибіотики просто протипоказані на будь-якому етапі – хоч у лікарні, хоч удома.

Комаровський пояснив, що через безконтрольне вживання антибіотиків при вірусній пневмонії людство “втрачає” антибіотики – наприклад, азитроміцин. Причина в тому, що велика кількість людей вживає його при коронавірусі, бактерії виробляють стійкість до препарату, і він втрачає здатність діяти.

“Друзі, прошу вас, ніколи не випрошуйте антибіотики. При коронавірусі – це останнє, чим лікується ця інфекція”, – підсумував лікар.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини