“Міністерство освіти ДНР” очолює офіцер РФ: оприлюднили нові докази присутності Росії на Донбасі

235

Служба безпеки України оприлюднила нові докази інституційної присутності Росії на окупованій частині Донецької області.

Про це повідомила пресслужба СБУ, – пише Газета.юа.

2016 року в самопроголошеній ДНР ухвалили концепцію реформування освіти й науки “республіки” на 2016-2021 роки. Її мета – запровадження в освітні стандартів РФ.

“Активна фаза псевдореформи була у 2020-2021 роках. Але інституційна інтеграція ДНР до складу Російської Федерації почалася із 2017-го. Тоді президент РФ Володимир Путін видав указ, яким Росія почала визнавати дипломи закладів вищої освіти ДНР”, – ідеться в повідомленні.

За інформацією СБУ, зараз представники ДНР намагаються внести ці дипломи до загального реєстру РФ.

“Видавання офіційних документів РФ організаціям, установам і закладам на території України підтверджує, що Росія контролює окуповані території Донецької та Луганської областей, керує місцевими процесами й посилює присутність, маскуючись під ДНР і ЛНР”, – наголосили в СБУ.

Російські посадовці підписують офіційні документи про політику РФ щодо окупованих територій України.

“В одному листів міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров дозволяє відкрити пункти проведення єдиного державного екзамену на базі донецьких муніципальних закладів освіти ДНР. Так Лавров задовольнив клопотання від депутата Держдуми РФ Геннадія Онищенка“, – ідеться в повідомленні.

В СБУ стверджують, що Онищенко багаторазово відвідував окуповані території України. У 2020-2021 роках особисто вручав дипломи про вищу освіту в окупованому Донецьку у вузах, які дістали російську акредитацію. У липні 2021-го йому дали псевдозвання “героя праці ДНР”. Його вручив особисто ватажок бойовиків Денис Пушилін.

“Усі візити й заходи на території України за участі зазначеного представника Держдуми РФ здійснювали без погодження з органами державної влади України. А заходи з його пересування і безпеки забезпечували бойовики ДНР”, – зазначили у відомстві.

Також СБУ має докази, що чинний “міністр освіти ДНР” Михайло Кушаков має російський паспорт і є офіцером РФ. Він підполковник запасу органів державної безпеки Росії. 2002 року відбув до невизнаного Придністров’я, де “працював у галузі освіти”. З 2015-го переїхав до ДНР і став “заступником міністра”. З 2019 року – “міністром освіти ДНР”.

Опрацьовують питання щодо оголошення відповідним особам повідомлення про підозру.