Мінімальна зарплата 1000$ і повна медична захищеність: українка – про життя в Ізраїлі

1707

Українка на ім’я Вікторія майже 7 років проживає в ізраїльській столиці Тель-Авіві, куди переїхала з Миколаєва. Дівчина не планувала залишати Україну, проте тепер не шкодує про свій вибір.

Про переїзд до Ізраїлю з України

Я родом із Миколаєва. Ніколи не мріяла про переїзд, принаймні, в Ізраїль (я навіть не знала, де ця країна розташована на карті). Єдине, що я знала: там дівчата служать в армії, там щось постійно вибухає, знала про тероризм і про легендарну стіну плачу. Переїхала до Ізраїлю через стосунки. Якось подруга познайомила мене зі своєю компанією, де і був мій майбутній чоловік. До Миколаєва він приїжджав, зокрема, для вирішення робочих моментів. І через деякий час він запросив мене до себе в гості, вже на Середземне море. Спочатку я поїхала туди як туристка, а тепер уже майже 7 років проживаю в Ізраїлі, передає Обозреватель.

Бажання повернутися в Україну в мене не було, оскільки тут у мене чоловік. У нас існує правило: де мій чоловік, там і я, це незмінно.

Я прийняла Ізраїль з усіма недоліками і перевагами. Це дійсно дуже глибока, красива країна. Тут цікава культура, ментальність. Начебто все знайоме, але водночас все чуже для мене.

Про емігрантів в Ізраїлі

Українців в Ізраїлі дуже багато, близько 20% населення – емігранти. Ізраїльтяни всіх називають однаково “русім” – тут не заглиблюються, хто українець, росіянин, латиш і тд. Російською мовою в цій країні можна спілкуватися абсолютно спокійно. Деякі приїжджі спілкуються в Ізраїлі своєю рідною мовою і навіть не планують вивчати місцеву.

Про проблеми емігрантів

Найбільша проблема в Ізраїлі в тому, що якщо ти не єврей, то в тебе дуже мало шансів отримати легальну роботу, і взагалі легально жити й існувати. Так, є багато варіантів рішення цієї проблеми, наприклад, знайти родича, який є євреєм, спробувати свої сили пройти програми (навчання та ознайомлення з країною). Для мене як людини, яка приїхала сюди і не має єврейського коріння, було дуже складно. Нелегально жити в Ізраїлі – це, наприклад, неможливість купити елементарних ліків в аптеці, оскільки потрібен рецепт від лікаря. Медичний працівник зажадає страховку, а вони зі свого боку – документи. А папери з печаткою повинні бути узгоджені з державою.

Медицина в Ізраїлі

Вартість страховки залежить від її різновиду та від того, хто її платить (фірма або самостійно).

Наприклад, моя стандартна страховка коштує близько 130$ в місяць. Для туристів є окремий різновид страховки, яка обходитися трохи менше ніж 100$. Сума залежить від лікарняних кас і від того, що ти покриваєш.

Ті, хто нелегально перебуває в Ізраїлі, майже не мають доступу до медицини. А якщо вони і скористаються послугами, то це виходить дуже дорого. Наприклад, одне відвідування лікаря стартує від 100$.

Якщо ж людина легально перебуває в Ізраїлі, у неї повинна бути страховка. Однак і тут не все просто: якщо потрібен конкретний лікар або терміново треба записатися на прийом, пацієнтам можуть призначити консультацію через 2-4 місяці. Досить складно і майже неможливо отримати консультацію в цей момент, якщо тебе щось турбує. Навіть купити звичайні ліки (жарознижувальні тощо) в аптеці неможливо без рецепта. Але завдяки пандемії коронавірусу тепер можна призначити зустріч і отримати консультацію з лікарем у режимі онлайн.

Ізраїльська медицина добра тоді, коли людина має потребу в ній: лікарі з того світу дістануть і по шматочках зберуть.

Ситуація в Ізраїлі під час пандемії коронавірусу

Під час пандемії з лікарнями в Ізраїлі дуже складно. Число заражених у нашій країні було дуже велике. Порівняно з Україною, у нас ситуація з коронавірусом набагато легша, але в принципі, як для країни, дуже важкий період.

На самому Ізраїлі пандемія відбилася погано. До речі, ось тільки нещодавно відкрили авіасполучення. Мені здається, у нас був один із найжорсткіших карантинів у Європі. Маски, обмеження по кількості людей у приміщенні існують у нас і досі. Не можна було за межі свого будинку більше 1 км виходити.

В Ізраїлі ввели вакцинацію, і, як подейкують у народі, вона повинна бути обов’язкова. Наприклад, якщо ти хочеш відвідати спортзал, потрібно пред’явити “зелений паспорт”. Близько 50% населення Ізраїлю (а може й більше) вже зробили щеплення від COVID-19. Не вакцинованими залишилися тільки ті, у кого є антитіла до коронавірусу.

Зарплати в Ізраїлі

Мінімальна заробітна плата в Ізраїлі – 1000$. Якщо ти найманий працівник, відповідно, отримуєш погодинну оплату + бонуси. Наприклад, за годину звичайний робітник отримує трохи менше 10$.

В Ізраїлі немає такого, щоб усі отримували однакову зарплату. Навіть сидячи в офісі фактично на однакових посадах, одні співробітники можуть отримувати, наприклад, 6 тисяч доларів, а інші – 20 тисяч.

Ті, хто приїхав до Ізраїлю з України, можуть продовжити працювати за своєю професією, однак потрібно буде пройти підтвердження диплома, яке триватиме 2 роки. Наприклад, лікар, учитель, юрист повинні довести й запевнити, що диплом вони дійсно отримали, інакше працювати за професією не зможуть.

До речі, якщо під час пандемії найманих працівників скоротили, держава Ізраїлю виплачує половину заробітної плати співробітникам щомісяця.

Про роботу і життя емігрантів в Ізраїлі

До пандемії я працювала найманою працівницею в магазині подарунків. Звичайно, під час карантину магазин закрили (і навряд чи він відкриється знову). Тому я вирішила вивчити для себе нову професію – займаюся SMM-просуванням.

До Ізраїлю їдуть патріанти, які мали єврейське коріння, оскільки вони можуть отримати тут багато: їм тут легше влаштуватися на роботу, будуть пільги від держави й соціальна допомога.