Меджліс заявив про критичну ситуацію з COVID-19 в окупованому Криму

379

У Меджлісі кримськотатарського народу закликали СММ ОБСЄ в Україні та моніторингову місію ООН з прав людини відвідати окупований Крим “через катастрофічну епідеміологічну ситуацію, викликану високим темпом зростання захворюваності на COVID-19”.

Про це йдеться у заяві Меджлісу, яку оприлюднив Рефат Чубаров, передає Espreso.

Зазначається, що кількість щоденних випадків в Криму перевищила рівень, який може бути забезпечений можливостями медустанов, внаслідок чого багатьом пацієнтам, хворим у важкій формі, відмовляють у госпіталізації.

“Російська окупаційна влада Криму приховує від громадськості і міжнародних організацій об’єктивну картину захворюваності та смертності внаслідок COVID-19. Медичному персоналу лікарень суворо наказано вказувати в документах померлих причиною смерті одну з супутніх хворіб пацієнта без вказівки на COVID-19. Засекречена інформація про епідеміологічну ситуацію в місцях позбавлення волі і про стан здоров’я незаконно утримуваних в них кримських політв’язнів”, – йдеться у заяві.

Президія Меджлісу кримськотатарського народу закликає Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні (СММ) і Моніторингову місію ООН з прав людини в Україні відвідати Крим з метою вивчення ситуації з дотриманням прав людини на півострові, зокрема щодо охорони здоров’я та надання медичної допомоги у випадку захворювання.

https://www.facebook.com/dogrujol/posts/3330381337056997