Єлизавета ІІ отримає українську вишиванку від полтавських майстрів

550

На Полтавщині у Всеукраїнському центрі вишивки та килимарства, який розташований у Решетилівці, вишили сорочку для королеви Великої Британії Єлизавети ІІ.

Про це розповів відомий український художник та педагог Євген Пілюгін, передають “Новини Полтавщини”.

“Вишивка “білим по білому” – найбільш трудомістка, як говорять на Полтавщині, забарна. Швидко її не зробиш, тому вона дорога. Нещодавно у Решетилівці шили сорочку для королеви Великої Британії. Їй особисто, або її оточенню захотілося, щоб у неї була саме така сорочка. Майстрині вишивали її спеціальним орнаментом”, – зазначив він.

Вишивка Полтавської області характеризується стриманістю тонів. Найчастіше можна побачити вишивку білим на білому, в деяких випадках блакитним, коричневим, сірим і червоним кольорами ниток.

Рослинний і геометричний орнаменти в цьому регіоні об’єднуються. Улюблені рослинні мотиви – гілка або зламане дерево, хміль. Основні геометричні мотиви – хрестик, ромб, трикутник, зірки. Жіночу полтавську вишиванку можна впізнати за дуже багатим, складним та водночас ніжним за кольорами, ”тонким” оздобленням рукавів.

До речі, решетилівську вишивку до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО можуть включити після 2022 року.

У травні, до Всесвітнього дня вишиванки президент України Володимир Зеленський разом із дружиною відправили у подарунок лідерам країн світу традиційні українські вишиті сорочки.