Медведчук приховав статки на рекордні 73 млн грн, – НАЗК

743

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило, що лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук не вказав у декларації за 2020 рік статки на понад 73 млн грн, що є рекордом серед усіх перевірених у 2021 році декларацій.

Про це повідомляє НАЗК, передає Еспресо.

За даними Агентства, Медведчук не вказав вартість своєї нерухомості у Києві, а саме: земельної ділянки площею понад шість гектарів та розміщеного на ній будинковолодіння площею 2,9 тис. м. кв.

“Під час перевірки встановлено, що вартість земельної ділянки – понад 29 млн грн, а будинковолодіння – 16 млн гривень”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, у декларації нардепа не вказана земельна ділянка у тимчасово окупованому Криму, право на користування якою має його дружина Оксана Марченко.

НАЗК також встановило, що Медведчук не вказав вартість чотирьох автомобілів:

  1. Mercedes-Benz Maybach S650 вартістю 24 млн гривень;
  2. Mercedes-Benz S500 4 Matic – 1,8 млн гривень;
  3. Toyota Land Cruiser 200 – 1,1 млн гривень.
  4. Renault Duster – 500 тис. гривень.

Також немає даних про шість автомобілів, якими володіє його дружина.

У агенстві додали, що за недостовірне декларування на суму більш ніж 2000 прожиткових мінімумів (понад 4,5 млн грн), суд може призначити Медведчуку таку відповідальність:

  • штраф від 68 тис. до 85 тис. гривень;
  • громадські роботи на строк від 150 до 240 годин;
  • обмеження волі до 2 років.

Закон, який передбачає більш суворе покарання за брехню у деклараціях – позбавлення волі на строк до 2 років – прийняли лише у червні 2021 року. Відтак, застосовувати його можна буде лише до декларацій, поданих у 2021 році.

“Матеріали про виявлені ознаки злочину (за ст. 366-2 Кримінального кодексу України – декларування недостовірної інформації) НАЗК направило до Офісу генерального прокурора для відповідного реагування”, – повідомило агентство.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини