Лікар пояснив, чому COVID-19 в Україні відступає, а смертність не падає

1620

В Україні стає все менше хворих на коронавірус (COVID-19), однак загальна смертність зростає.

Як пояснив у Facebook лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський, головна причина смертельних випадків – серцево-судинні захворювання, онкологія та пневмонії, – пише obozrevatel.

“Якась частка з цього показника відповідає за недіагностований ковід. Якась частка припадає на постковідні ускладнення (коли ПЛР уже мінус, а наслідки судинних порушень дають про себе знати)”, – написав він.

Але основна причина збільшення смертності, на думку лікаря, криється в іншому.

“По-перше, під час епідемії населення втратило доступність до надання медичної допомоги. Карантинні обмеження, відмова від госпіталізацій планових хворих, відстрочені планові операції, закриті судинні, кардіологічні відділення, зменшення кількості працюючого медичного персоналу, якого забрали на роботу з ковідом. Всі ті запущені, недоліковані, недообстежені пацієнти з серйозними, особливо серцево-судинними та онкологічними захворюваннями, втратили необхідний час та увагу. Наслідки – не вимагають себе довго чекати”, – зазначив Дубровський.

Другим фактором він назвав “ковідоістерію” та масову паніку.

“Залякане населення побудувало таке відношення до медичної допомоги, що “краще посидіти та перетерпіти вдома, ніж їхати в лікарню, де ще заразять!”. Таке ставлення до медичної системи призвело до дуже пізнього строку госпіталізацій. До запущених тяжких форм як ковіду, так й інших хвороб. Ніколи не забуду, що було на початку епідемії, коли людей уже в критичному стані привозили, бо вони до останнього не хотіли чи не могли звернутись до лікарні щодо своїх хронічних проблем”, – наголосив медик.

Третє, що дало такий ефект, – малоефективне дистанційне лікування, побудована “стіна” між лікарем та пацієнтом, відсутність нормального спілкування, огляду та постійного нагляду за літніми людьми на дільниці.

“Не забуваймо про широченний обсяг самолікування, який був спровокований відсутністю єдиної зваженої інформації та загального підходу до ковіду (пригадаймо всі ті схеми лікування у соцмережах, коли “обізнані” пацієнти радили всім і кожному свою версію лікування ковіду). Неконтрольоване вживання зайвих ліків, помножене на постійний стрес, паніку та розпач точно не додали здоров’я населенню загалом”, – вважає Дубровський.

Він констатував, що все це разом призвело до погіршення загальної ситуації зі смертністю.

Скрин Facebook

Скрин Facebook