Кримчанка співає українською на окупованому півострові

2297

Співачка з Сімферополю Юлія Качула презентувала кліп на пісню українською “Алтар Вічності”. У відео можна помітити гори Демерджі-яйла та узбережжя Чорного моря.

“Співачка і режисер постають справжнім маяком, орієнтиром для тих, хто загубився серед пітьми”, – йдеться в описі, – пише Газета.юа.

Як пише “Крим. Реалії”, Юлія Качула – українськомовна кримчанка, яка не виїхала з півострова після російської анексії. Намагається зберегти українську мову і культуру в Криму. Пише пісні, знімає кліпи, викладає вокал. Зі своїми учнями, дітьми з Криму, виконали в сучасній обробці вірші Тараса Шевченка та поетів Розстріляного відродження. Записали кавер на пісню Кузьми Скрябіна “Чуєш біль”.

“Ми з дітьми співаємо українською, робимо прогресивні речі. Самі пишемо пісні, – каже Юлія Качула. – Я не бігаю по Сімферополю з українським прапором та не кричу “Слава Україні”. Я роблю це більш тонко, мудро та символічно. Через пісні та наші відео. Це треба робити обережно. Перед тим, як викласти відео, я все аналізую. Питаю, чи може бути якийсь ризик для наших життів. Питання лише в тому, робити чи не робити. Я обираю перше”.