Трійця 2022 року в Україні: дата і значення свята

2378

День Святої Трійці 2022 році випадає на неділю, 12 червня. Це одне з найголовніших християнських свят, дата якого змінюється з року в рік.

Так, вона залежить від Великодня, яке святкують за місячно-сонячним календарем, і відзначається на 50-й день після Світлого Воскресіння Христового. З цієї причини свято отримало назву П’ятидесятниця, – пише Оbozrevatel.

Згідно з Євангелієм, саме цього дня Святий Дух у вигляді вогненних язиків зійшов на апостолів Ісуса Христа та Діву Марію.

Свята Трійця є символом єдності Святого Духа, Бога Отця і Бога сина. У свято Трійці також відзначають день народження Церкви; воно належить до двунадесятих – найважливіших після Великодня урочистостей у православ’ї.

Напередодні свята в церквах проходять всеношні бдіння. Субота перед Трійцею є поминальною: люди ставлять свічки за упокій душі померлих родичів.

Тиждень після Трійці називається Зеленим, оскільки вважається, що в ці дні Бог створив Землю і покрив її зеленню. У саме свято в храмах символічно освячують трави й гілочки дерев, які як оберіг зберігають цілий рік.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини