“Хочете розмовляти російською – їдьте в Росію”: Порошенко про квоту для української мови у ЗМІ

10330

У побуті українці можуть спілкуватися будь-якою мовою, однак державні службовці та ЗМІ повинні використовувати українську мову, заявив президент України Петро Порошенко. 

Результат пошуку зображень за запитом "квота радіо"

В Україні можна говорити будь-якою мовою, проте інформаційний простір треба заповнювати українською. Про це 10 січня заявив президент України Петро Порошенко в Рівненській області.

“Чому? Тому що це передбачено в ліцензії. Не хочете? Їдьте в Росію, спілкуйтеся українською. Ніхто вам не забороняє. І тут у побуті спілкуйтеся хоч румунською, хоч російською, хоч кримськотатарською. Я буду вітати, якщо ви навіть англійською будете спілкуватися, це теж непогано. Але якщо ви на державній службі, якщо ви спілкуєтеся у ЗМІ, – вивчіть українську”, – підкреслив він.

За словами президента, за останніми даними моніторингу, 55% пісень в українському ефірі вже лунають українською мовою.

“На регіональних радіостанціях це поки ще 48%, і там підтягнемо. І ми ніколи більше не повернемося до цифр 2013 року. Ніколи більше не буде так, що українська мова буде 5%, а російська мова – 51%. Друзі мої, це було всього чотири роки тому”, – заявив Порошенко.

Він додав, що український продукт на телебаченні також став набагато помітнішим.
“За даними моніторингу ефіру загальнонаціональних мовників, у 2018-му в середньому частина програм українського виробництва становила вже 79%. А казали, що ми цього ніколи не будемо робити. На місцевому і регіональному рівні фактична частина новинних передач державною мовою сьогодні становить скільки? Це те, що я хотів би бачити. Новини державною мовою на місцевих каналах становлять 99%. Браво!” – підкреслив він.

Президент додав, що у Волинській, Кіровоградській, Рівненській, Чернігівській, Черкаській та Хмельницькій областях ця цифра дорівнює 100%.

8 листопада 2016 року в Україні набув чинності закон, який зобов’язує радіостанції виділяти частину ефірного часу для пісень українською мовою. Протягом першого року з моменту набуття документом чинності квота на українськомовні пісні становила 25%, протягом другого – 30%, із третього – 35%. За порушення закону передбачено штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.

Протягом першого півріччя 2018 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення за невиконання 30-відсоткової квоти на українську мову та музику оштрафувала три радіостанції на 371,5 тис. грн.

Закон про мовні квоти на телебаченні набув чинності 13 жовтня 2017 року. Згідно з документом, у загальному тижневому обсязі мовлення передачі, фільми та новини державною мовою мають становити не менше ніж 75% у кожному з проміжків часу між 7.00 і 18.00, а також між 18.00 і 22.00. Місцеві та регіональні телерадіокомпанії повинні транслювати не менше ніж 50% ефіру українською мовою. За невиконання вимог телерадіокомпанія сплачує штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору.

4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної. Документ пропонує зробити складання іспиту з української мови обов’язковою умовою для набуття громадянства, зобов’язати всі друковані ЗМІ випускати українськомовну версію, а також увести кримінальну відповідальність за публічне приниження державної мови.

Джерело: ГОРДОН

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини