Каньйон, як у США, і місто з граніту: чому варто поїхати з Києва на вихідних і відпочити в Коростишеві (фото)

9853

Пандемія COVID-19 зруйнувала плани багатьох любителів подорожувати. Закриті кордони, фінансова криза спровокували різке зростання активності у сфері внутрішнього туризму. Наші співгромадяни за останні два роки буквально відкрили Україну по-новому. Величезні простори, велика кількість історичних і природних пам’яток, а також невисокі ціни стали магнітом навіть для найвибагливіших туристів.

Киянам теж пощастило – під містом є чимало дивовижних локацій, де можна провести свої вихідні. Редакцыя пропонує вирушити за 100 кілометрів від столиці, в Житомирську область. Тут можна провести незабутній вікенд у невеликому містечку Коростишеві і біля знаменитого каньйону посеред соснового лісу, – пише OBOZREVATEL.

Для цікавої поїздки потрібно зробити зовсім небагато – купити квиток на автобус у бік Житомира (вартість 90-110 гривень. – Ред.), який відправляється від автостанції “Дачна”, що біля метро “Житомирська”.

Гранітна столиця України

Невелике місто в Житомирській області передусім відоме своїми підземними багатствами – тут добувають сірий і червоний граніт, а також лабрадорит. Усі ці камені прикрашають післявоєнний ансамбль Хрещатика, станції метро в Києві й Москві (Російська Федерація. – Ред.), а місцевий лабрадорит використовували для будівництва мавзолею Володимира Леніна.

Коростишів – гранітна столиця України.

Розвідувати природні багатства Коростишева почали ще в середині ХІХ століття. В останні роки Російської імперії кар’єри працювали на повну потужність. У місті було три підприємства, які займалися реалізацією граніту, а з місцевого каменю споруджували надгробки, пам’ятники по всій країні. У ХХ столітті видобуток граніту був основною галуззю місцевої промисловості.

З місцевого граніту роблять пам'ятники і надгробкі.

На початку 1990-х років кар’єри місцевих підприємств були закинуті й затоплені. Здавалося б, життя для 20-тисячного містечка закінчилося, але – навпаки. Природа відновилася і тепер тут є справжній каньйон посеред лісу з соснами та березами з чистою водою. Багато хто порівнює це місце з Карелією – мальовничим регіоном РФ на кордоні з Фінляндією.

Каньйон у Коростишеві.
Навколо каньйону чудовий ліс.

Тут чисте повітря, могутні скелі. Сам каньйон не такий великий, як може здатися на фотографіях і відео: висота скель – до 10-12 метрів, а глибина озера до 20 метрів. Потрібно бути обережними, відпочиваючи з дітьми, адже глибина починається різко, а заходити в воду треба акуратно – берег кам’янистий з перепадами висот. За відвідування цього об’єкта грошей не беруть, тож можна приїжджати на один-два дні з наметом і насолоджуватися місцевою природою.

Озеро утворилося після того, як закинули кар'єр.

Відпочивати тут можна цілий рік – влітку купатися в озері і смажити шашлики, а взимку насолоджуватися засніженими краєвидами.

Зазначимо, що сміттєвих урн на території каньйону мало, тому люди часто залишають своє сміття просто біля озера, чого робити зовсім не варто і необхідно прибрати після себе.

Карта каньйону

Голова Миколи Мозгового, Ейнштейн і католицький костел

Для того щоб дістатися самого Коростишева, треба пройти п’ять хвилин у бік дороги і сісти на будь-який автобус, а можна просто пройти пішки – це забирає близько 15 хвилин.

Статуя Ісуса Христа

Місто відоме з 1499 року. Тоді великий князь литовський Олександр Ягеллон подарував його боярину Кшиштофу Олександровичу Кміту. Деякий час, після підписання Люблінської унії місто належало Речі Посполитій, а до складу Російської імперії увійшло в 1793 році (після третього поділу Польщі. – Ред.).

Від польських часів у місті зберігся костел Різдва Пресвятої Діви Марії, частина поміщицького парку й кілька будівель.

Костел спорудили в 1776-1779 році в стилі бароко. Схожі споруди є на західній Україні. Будівля функціонувала як храм аж до 1936 року, потім тут облаштували склад зерна, а трохи пізніше кінотеатр. Зараз пам’ятник архітектури повернули римо-католицькій громаді та відреставрували.Костел Діви Марії.

Тривалий час місто належало роду Олізарів. Вони спорудили палац, від якого до нашого часу збереглися лише колонада, елементи паркової скульптури і цікавий будиночок, вирішений у стилі фахверкових будівель Західної Європи. У XIX столітті тут проживала прислуга.

Фахверковий будинок у міському парку.

Ставок у міському парку.

Ставок у міському парку.

Котедж у центрі міста.

Напевно, одне з найчудовіших місць міста – парк скульптур. Тут представлені статуї Висоцького, братів Кличків, знаменитого композитора Миколи Мозгового і навіть Ейнштейн. Оригінальні пам’ятники створив майстер зі світовими ім’ям Віталій Рожик, який живе недалеко від парку.Висоцький "сховався" за каменем.

Микола Мозговий.

Окремо варто сказати про місцеві кафе і ресторани. За 70-100 гривень тут можна з’їсти чудову страву. Порції великі та смачні.Один із місцевих ресторанчиків.

Коростишів.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини