Інженер українського походження, без якого Apple не мав би шансів на успіх: життя Стіва Возняка

1284
Інженер українського походження, без якого Apple не мав би шансів на успіх: життя Стіва Возняка

Стів Возняк – вихідець з буковинської родини емігрантів. Він став одним із перших творців персональних комп’ютерів і засновником однієї з найуспішніших компаній світу. При цьому до неймовірної слави та грошей виявився цілком байдужим. Усе, що придумував Возняк, Джобс знав, як продати.

Розповідає 24 канал

Інженерний хист виявив ще змалку. Батько Стіва – вихідець з буковинської родини емігрантів, працював над ракетною програмою компанії Lockheed.

На звичайному аркуші паперу пояснював 4-річному синові, як працює тогочасна техніка. Не дивно, що вже в 11 років Возняк самостійно майструє радіо, а підлітком виграє олімпіади з математики. Ось у цей період і почнуть з’являтись його перші творіння. Спершу – пристрій для безкоштовних, а отже, нелегальних дзвінків. Стів навіть якось додзвонився у Ватикан і, видаючи себе за американського дипломата, мало не поговорив з Папою.

Далі вигадав сервіс із телефонними жартами – просто орендував автовідповідач і щодня записував на нього нові повідомлення. Приблизно в цей час він познайомився зі Стівом Джобсом. Той був на 5 років молодший, але вже тоді мав хороші бізнесові навички. Усе, що придумував один Стів, інший знав, як продати.

Стів Джобс і Стів Возняк © Фото з відкритих джерел

Розчарувавшись у класичній університетській освіті, Возняк уже після першого курсу бере академвідпустку та влаштовується у фірму Hewlett-Packard. Тут йому довірили розробляти науковий калькулятор, який мав нарешті витіснити логарифмічну лінійку. У компанії був власний комп’ютер, от тільки до нього стояла черга з 80 інженерів. Так зароджувались ідеї про ПК.

Ночами після роботи Стів розписує інженерні рішення і комп’ютерний код. Після того, як він показав свої креслення Джобсу, хлопці наважуються спробувати. Для стартового капіталу Возняк продав свій калькулятор, Джобс – фургон і, виручивши 1300 доларів, починають у вже пустому гаражі Джобса розробляти комп’ютер.
Обов’язки розділили: за Возняком уся інженерія, а за Джобсом – пошук деталей для плати та клієнтів. Коли прототип був готовий, Возняк запропонував Hewlett-Packard виготовляти для них такі моделі, але їх ідея не зацікавила. 1 квітня 1976 року хлопці офіційно відкрили свою фірму Apple, і незабаром представили модель Apple 1 вартістю 666 доларів 66 центів. Цей комп’ютер вражав своєю компактністю.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини