Голубовська розповіла про правильний сценарій вакцинації в Україні

1776
У деяких українських клініках такий же колапс через COVID-19, як в Італії - Голубовська
У деяких українських клініках такий же колапс через COVID-19, як в Італії - Голубовська

Вакцинація в Україні має бути відповідальною.

У часи пандемії мають відбуватися планові щеплення з врахуванням особливостей інфекційного процесу, розповіла інфекціоністка Ольга Голубовська, передає “Цензор.НЕТ“.

Фахівчиня не радить лікувати всіх людей однаковими методами. Хвору дитину, наприклад, вакцинувати не варто, особливо живими вакцинами.

“Ви знаєте мою позицію з цього питання, коли нам влаштували масову вакцинацію проти кору в період епідемії грипу. Вакцинація живим вірусом у період зростання грипу наражала наших дітей на серйозну небезпеку”, – пояснила інфекціоністка.

За її словами, хвороба серйозна і важка. Групи ризику в небезпеці, а засобів специфічного лікування поки що немає.

“Доведеться захищати хоча б групи ризику. І навіть якщо вакцина працюватиме за принципом роботи вакцини проти грипу, тобто запобігати важким формам захворювання, то, звичайно ж, скільки б там той імунітет не тримався, напевно, треба буде вакцинувати. Тому що лікувати хворих із груп ризику складно. Інша справа, як буде організована кампанія масової вакцинації. Бо, наприклад, людей, які вже хворіли і мають антитіла, не треба вакцинувати, це може стати для них додатковим ризиком. Я сподіваюся, що ці питання будуть урегульовані по-людськи”, – зазначила Голубовська.