Голубовська оцінила нові ліки від COVID-19, які закупить Україна

1452

Препарат для лікування коронавірусу “Молнупіравір”, який закуповуватиме Україна, може мати ефективність на рівні подібних противірусних препаратів українського виробництва. Проте його закупівля є виправданою.

Таку думку в коментарі висловила провідна лікарка-інфекціоністка МОЗ України Ольга Голубовська. “Поки що в цьому плані найефективнішим препаратом залишається “Ремдесивір”, – уточнила вона. Про це пише OBOZREVATEL. 

“Що стосується “Молнупіравіру”, то виробник заявив, що його ефективність 50% у запобіганні госпіталізації. Це помірна ефективність. Але останнім часом вони знизили свої ж показники до 30%. Це в дослідженнях. А в широкомасштабній клінічній практиці може бути ще менше”, – зауважила медикиня.

У цьому контексті вона нагадала про те, що в Україні також розробляються подібні препарати, ефективність яких може бути не меншою.

“Є і наші препарати, які показали ефективність, я думаю, не менше ніж “Молнупіравір”. Але, на жаль, для нашої країни поки що все те, що робиться в Україні, нікому не треба. Я не вітаю таку політику”, – заявила Голубовська.

Водночас вона наголосила, що, оскільки “противірусні препарати – це перша лінія терапії”, закупівлі “Молнупіравіру” цілком виправдані.

“Я за будь-які противірусні препарати, які показали свою ефективність у клінічних дослідженнях, тому що 100% ефективного препарату від коронавірусу на сьогодні немає, як його немає і в переважній більшості інфекційних захворювань”, – сказала лікарка.

Голубовська пояснила, що такі препарати необхідно призначати “з перших днів хвороби, а не тоді, коли вже розвивається дихальна недостатність”.

“Ці препарати не всім потрібні, але групам ризику їх необхідно призначати обов’язково, навіть незалежно від того, як вони почуваються. Противірусна терапія з перших днів постановки діагнозу, особливо групам ризику – це те, що знижує летальність, зменшує кількість звернень у стаціонари, знижує ймовірність попадання в інтенсивну терапію та збільшує виживання”, – підкреслила медикиня.

Вона зауважила, що “Молнупіравір” має перевагу перед “Ремдесивіром”, оскільки той вводиться внутрішньовенно. “Ремдесивір” вимагає внутрішньовенного введення, і тому важко організувати надання медичної допомоги, тому що потрібно госпіталізувати пацієнтів у ситуації колапсу охорони здоров’я”, – сказала вона.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини