Епіфаній терміново скликає Священний синод ПЦУ: що відомо

191

У п’ятницю, 24 травня відбудеться Священний синод Православної церкви України, на якому обговорять загальний стан справ у ПЦУ.

Про це в інтерв’ю ВВС розповів предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній .

“Ми плануємо 24-го провести засідання Священного синоду”, — зазначив священнослужитель.

Епіфаній також додав, що на зборах “можливо, буде дана оцінка тим діям, які до цього часу були здійснені”. Митрополит наголосив, що після президентських виборів процес переходу парафій до ПЦУ сповільнилося.

“Після виборів ми бачимо, що дійсно процес переходу парафій трохи призупинився, але я вірю, що з часом це знову буде відновлено, оскільки є багато парафій, які очікують, які визначаються і будуть поступово переходити і приєднуватися до нашої церкви”, — розповів предстоятель.

Епіфаній спростував звинувачення, які почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет висловив днями на його адресу, зокрема що він не є самостійною фігурою.

“Так, але я говорив про те, що я як предстоятель самостійно, тобто одноосібно, можу ухвалювати не всі рішення. Тому 15 грудня на Об’єднавчому соборі ми заклали іншу модель керівництва церквою. Я одноосібно як предстоятель не маю права змінювати статут, не маю права порушувати канонічний порядок”, — розповів глава ПЦУ.