Двоє киян-лижників, заблукавши в Карпатах, три дні ховалися у колибі від ведмедя

1544

Вчора, 28 лютого, закарпатські рятувальники знайшли туристів із Києва, які поїхали кататися на лижах на Драгоборат (Закарпатська область). Зникли вони ще 25 лютого, проте в готелі, де лижники зупинилися, зникнення гостей не помітили, тож на пошуки кинулися лише вранці 28 лютого, коли кияни не повернулися додому у столицю і на сполох забили їхні родичі.

У Службу порятунку «101» звернулася мати зниклого 34-річного чоловіка. Жінка розповіла, що зв`язок із сином обірвався ще 25 лютого, після того, коли він разом із супутницею піднялись на підйомнику та подалися кататися на лижах, розповідають у ГУ ДСНС у Закарпатській області.

Для пошуку створили три групи – одну із фахівців гірського пошуково-рятувального відділення м. Рахів та дві із ГПРВ смт Ясіня. Також професійним рятувальникам допомагали й добровольці. Усього в пошуково-рятувальній операції брало участь 17 чоловік, дві одиниці спецтехніки та ратрак.

Оскільки із заблукалими не було жодного зв`язку й ніхто не знав хоча б орієнтовного їх місця знаходження, то групи почали одночасно проводити пошукові роботи у трьох напрямках – рятувальники по соцмережах вирахували, де лижники були востаннє, а тоді поїхали на пошуки.

Ситуацію ускладнювало те, що навколо ходив ведмідь-шатун, який завчасно прокинувся із зимової сплячки, був злий та голодний. Тож діяти потрібно було вкрай обережно, повідомляє ТСН.

Врешті, знайшли заблукалих туристів через сім годин пошуків, в районі полонини Урда. Кияни знаходилися в будиночку вівчарів й чекали на допомогу. В таких колибах у горах зазвичай залишають дрова та продукти, що не псуються. Це й в рятувало їм життя. Проте молоді люди все одно були дуже виснажені.

– Вони були перелякані, дівчина ще намагалася всміхатися через силу, а хлопець вже не міг пройти навіть 50 метрів до автомобіля, просто впав на коліна, – розповів фрірайдер Ігор Борисяк.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини