Польський дисидент встановив пам’ятник Героям Небесної Сотні

1164

У польському селі Шимбарк (Горлицький повіт, Малопольське воєводство) відбулося відкриття пам’ятного знаку Небесній Сотні та Революції Гідності. Його встановив за власні кошти польський дисидент та інтелектуал Александр Каліновський.

Про це повідомляє Zaxid.net.

“Це моя маленька лепта на пошанування великого чину і великої жертви тих людей, – зазначив під час відкриття пам’ятника Каліновський. – І моя велика вдячність тим людям, які так по-лицарськи боронили честь і гідність людини”.


Також він наголосив, що не втрачає надії про розвиток польсько-українського діалогу на політичному рівні.

“Політична кон’юнктура живе короткими каденціями, а наше прагнення до миру, гідності і братерства – вічні. Ні для гідності, ні для братерства не потрібно санкцій ні політиків, ні урядовців. Справжнє братерство виходить із серця і долає упередження, ворожість та кордони”, – додав Каліновський.

У відкритті пам’ятного знаку взяли участь також гості з України.

Александр Каліновський походить із давнього русько-литовсько-польського шляхетського роду Калиновських. У 70-х роках перебував під слідством та був ув’язнений польським комуністичним режимом. Після виходу із в’язниці емігрував до Західної Європи. Із відновленням незалежності Польщі, повернувся на батьківщину і оселився у Шимбарку.

Фото: zaxid.net

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини