“До кінця війни не буде спокійно”: у Зеленського пояснили, чому РФ не припинить атак і скільки танків потрібно ЗСУ для перелому на фронті

611

Країна-агресор Росія не припинить масованих атак ракетами чи дронами по Україні, й марно сподіватися, що до кінця війни наші міста матимуть спокій. Нині важливо кожному максимально дбати про свою безпеку, щоб українці перемогли з мінімальними втратами.

Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю “24 каналу”. У ньому він розповів також про подарунки від партнерів і вказав скільки танків треба ЗСУ для перелому ситуації на фронті, – пише OBOZREVATEL

Про масовані удари РФ

“До кінця війни у нас взагалі не буде спокійно. Тобто ми маємо реагувати на сигнали тривоги, йти в укриття – це важливо. Все ж таки повинні зберегти максимальну кількість своїх людей. Це важливо для того, щоб виконати всю ту історичну роботу, яку нам треба буде зробити. Її буде дуже багато”, – зазначив політик.

На його переконання, у Росії вже усвідомили, яку складну ситуацію отримали сьогодні і матимуть завтра через розв’язану війну: росіянам доведеться за все це відповідати, тому що Україна щодня кожного з них ідентифікуватиме й потім або юридично, або фізично притягуватиме до відповідальності.

“Вони ж чітко розуміють, з ким сьогодні мають справу, що напали на єдину націю, яка точно кожного з них діставатиме за вуха. І це дуже і дуже важливо. Але між тим вони будуть тероризувати”, – висловив переконання Подоляк.

Представник Офісу президента не став прогнозувати, коли саме РФ вдасться до нової масованої атаки, подібної попередній – 26 січня.

“Давайте зафіксуємо, щоб не було розбіжностей в оцінках. Ми з’ясуємо, які саме ракети вони використовують, а опісля публічно, офіційно про це поговоримо – певний час треба для цього”, – вказав він.

За його словами, Росія до кінця використовуватиме будь-які елементи терористичної війни, щоб залякувати цивільне населення України. Це можуть бути дрони, ракети будь-якого виробництва. Не виключено, що росіяни шукатимуть ще якісь спроможності, і до останнього дня війни будуть все використовувати.

“Тому ми маємо відносно спокійно до цього ставитися і просто дбати про свою особисту безпеку. Я щиро хочу, щоб всі дбали про неї. Це не просто якісь ритуальні слова. Це дійсно щира надія на те, що українці переможуть з мінімальними втратами”, – поділився Подоляк.

Про танки для ЗСУ

Останніми днями партнери України ухвалили важливі рішення про військову допомогу. ЗСУ нарешті отримають бойові танки – німецькі Leopard 2 та американські Abrams – які є інструментами для того, щоб українці могли захистити водночас і європейські цінності. Журналісти поцікавилися у Подоляка про “символічність” цифри у 45 одиниць цієї техніки (14 “Леопардів” і 31 “Абрамс”) – оголошених у день народження українського лідера Володимира Зеленського, якому 25 січня виповнилося 45 років (цю тему раніше підхопили й російські пропагандисти. – Ред.).

“Це не просто 45 чи потім 100, 200, 300 танків, це набагато важливіше. Тому що перелом остаточно стався. Ще є відгомін про ескалацію, але вже всі зрозуміли, що її не буде, що вона вже є в повному обсязі. Вже є велика війна і треба все давати Україні, тут і зараз. Ми закінчимо цю еру сумнівів, мовляв, треба передавати лише певні види зброї Україні”, – відповів радник глави ОПУ.

За його словами, йдеться про розуміння, що кожен етап війни – це конкретна математична формула стосовно того, що потрібно для ефективної протидії ворогу. Він закликав не звертати увагу на російські наративи, якs практично вже припинили “боятися” і партнери України

“Танки – це пряма заявка, що ера страху перед ескалацією закінчилася. Тепер буде ера насичення України всім необхідним, щоб дійти до фіналу e війні. Адже, наприклад, щодо ядерної зброї ядерний клуб чітко зафіксував, включно з Китаєм та Індією, що Росії, м’яко кажучи, не буде дозволено використовувати цей вид зброї. Бо це означає обнулити цивілізацію загалом, включно з Китаєм та Індією”, – пояснив Подоляк.

Він зазначив, що українська держава на будь-якому етапі війни матиме необхідні інструменти протидії агресору. Єдина проблема сьогодні, про яку можна говорити, – це логістика постачань техніки і навчання бійців.

“Ми маємо організувати цей процес конвеєрно і максимально пришвидшити. І здивувати ще раз наших партнерів, що ми можемо це суттєво прискорити”, – підсумував представник Офісу президента.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини