“Дійсно, здача була”: Турчинов висловився про окупацію і звільнення Криму

1969

Олександр Турчинов висловився про розслідування щодо російської окупації Криму та виявлення громадян України, чиї дії сприяли цьому захопленню. Екс-нардеп і спікер, колишній в.о. президента і секретар РНБО (2014-2019) також назвав винних у здачі українського півострова.

Про це Турчинов розповів в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”, – пише РБК-Україна.

Він висловив незгоду з тезою про нібито відсутність адекватних результатів розслідування щодо здачі Криму загарбникам.

“Тому що коли ми говоримо про здачу Криму – то так, дійсно, здача була. І здавали ті, хто руйнував оборону нашої країни, хто знищував Збройні Сили, знищував нашу армію”, – розповів Турчинов.

Екс-чиновник додав, що винні в здачі Криму також ті, хто підписував харківські угоди, продовживши існування військової бази РФ на території українського Криму.

“Більш того, зняли будь-які обмеження для перекидання російських військ, що кінець кінцем і стало основою для окупації”, – зазначив Турчинов.

Крім того, додав він, безумовно здали позиції на початку активної фази 20 лютого 2014 року по захопленню Росією Криму військово-політичне керівництво України на чолі з Віктором Януковичем і керівниками всього силового блоку, включаючи міністра оборони, які втекли до РФ, “фактично відкривши країну для агресії”.

“І розслідування відбувалося. Ви знаєте, за зраду звинувачення і навіть термін отримав Янукович. І інші військові керівники”, – нагадав політик.

Турчинов також прокоментував питання “педалювання” теми пошуку нових винних у тому, що не втримали Крим, і зазначив: “Навряд чи вони можуть, адже у мене є багато аргументів для цієї влади”.

“І коли ми говоримо про звільнення Криму – окупація ж не завершена, Крим не звільнений. Ну, давайте говорити об’єктивно:

На початку 2014 року у нас не було боєздатних Збройних Сил. 70% тих підрозділів, які перебували на півострові, перейшли на бік окупанта. І в той же час кількість військовослужбовців і техніки Російської Федерації, яку вони нагнали, було навіть більше, ніж зараз…

І коли влада така героїчна… Армія на відміну від 2014 року є, вертикаль повністю є, військ там не більше, ніж в 14-му… Будь ласка, продемонструйте варіант, як легко звільняти Крим. Будь ласка, ми вас підтримаємо. Тому це, вибачте, порожня балаканина”, – наголосив Турчинов.

У новому випуску ток-шоу “Свободи слова Савіка Шустера” 19 листопада гості студії – Яніна Соколова, Олександр Турчинов, Олександр Литвиненко, Давид Арахамія та інші – обговорюють довгоочікуване розслідування Bellingcat. Також експерти розказують, чи є при владі ворожі агенти і як зелена енергетика стала засобом тиску на свободу слова.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини