День пам’яті захисників Донецького аеропорту: Україна вшановує воїнів-“кіборгів”

805

У неділю, 16 січня в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Вони також відомі під прізвиськом “кіборги”, яке отримали за надзвичайні відвагу, мужність та стійкість.

Протягом 242 днів військові ЗСУ, добровольці, медики та волонтери протистояли окупантам так званої “ДНР”. Редакція пропонує згадати, які події української історії лягли в основу пам’ятної дати, – пише OBOZREVATEL .

Краєвид на вежу ДАП після її обвалу

Як “кіборги” боролися за Донецький аеропорт

Бої за аеропорт Донецька спалахнули 26 травня 2014 року, коли окупанти захопили будівлю. Того ж дня українські силовики завдали удару по позиціях супротивника та відновили контроль над аеропортом.

Протягом восьми місяців бійці не здавали позицій та відбивали нескінченні спроби окупантів “відбити” стратегічний об’єкт.

Диспетчерська вежа, яку утримували ''кіборги''

Найзапекліші бої за ДАП випали на січень 2015 року. 13 січня від постійних танкових та артилерійських обстрілів впала диспетчерська вежа, що стала символом оборони аеропорту.

20 січня терористи “ДНР” скористалися перемир’ям для евакуації вбитих та поранених та підірвали новий термінал, внаслідок чого загинули 58 українських воїнів. 22 січня вцілілі захисники залишили термінал, але багато хто був поранений і взятий у полон.

''Кіборги'' в Донецькому аеропорту

Загалом, за офіційними даними, під час оборони Донецького аеропорту, загинуло близько 100 українських військових. Кілька захисників зникли безвісти, ще понад чотири сотні дістали поранення.

Пам’ятний день на честь усіх, хто був причетний до оборони аеропорту Донецька, відзначають 16 січня, а також (у деяких регіонах України) 20 січня. Ці дати з’явилися з ініціативи самих “кіборгів”.

Про захисників Донецького аеропорту знято фільми Ахтема Сеітаблаєва “Кіборги. Герої не вмирають” (2017) та Леоніда Кантера та Івана Яснія “Добровольці Божої Чоти” (2015). Крім того, “кіборгам” присвячено пам’ятну монету Національного банку України.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини