У мережі показали, як виглядав найдорожчий ринок Києва в 1930-х роках: архівне фото

937

У 1930-х роках на перехресті біля Бессарабського ринку в Києві рух транспорту на дорозі поряд регулював міліціонер. Незважаючи на присутність правоохоронця, пішоходи все одно перебігали вулицю просто перед автомобілями.

Відповідний архівний знімок було опубліковано на сторінці спільноти “Київ крізь роки” у соціальній мережі Facebook. Можна роздивитися, який вигляд мала ця місцевість понад 90 років тому, – пише Оbozrevatel.

“Бесарабка довоєнна, друга половина 1930-х років”, – ідеться у повідомленні.

Бессарабка у 1930-х роках.

На опублікованому фото можна побачити тролейбус, який під’їжджав до зупинки неподалік ринку. А на перетині бульвару Тараса Шевченка та вулиці Хрещатик зібрався натовп

Бессарабський ринок (Бессарабка) – критий ринок із торговою площею 896 квадратних метрів, розташований на однойменній площі.

Побудований у 1910-1912 рр. на гроші відомого цукрозаводчика Лазаря Бродського, які призначені їм на ці цілі у заповіті.Бессарабський ринок після відкриття. 1910-ті роки.

Досі історики не мають єдиної версії щодо назви ринку. Багато хто вважає, що вони зобов’язані своєю назвою привезенню з південних губерній, зокрема з Бессарабії.

Інші поділяють погляд київського історика-священника ХІХ століття Петра Лебединцева, який стверджував, що “бессарабією” у 1-й третині ХІХ століття називали місцевих “босяків”. Босяки нібито знаходили притулок на тодішній південно-західній околиці Києва, і тому її прозвали “Бессарабкою”.

На думку киян та гостей столиці України, Бессарабський ринок найдорожчий у Києві.

Сучасний вигляд ринку.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини