“Covid-19 в Україні відрізняється від італійського” – лікар-інфекціоніст

2057

Новий коронавірус постійно мутує, в різних країнах можна зустріти різні його варіації.

В Україні серотипи Covid-19 європейські, але не з Італії, розповіла доктор медичних наук, професор кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця Оксана Виговська в інтерв’ю “Главреду”.

“Збудник коронавірусної хвороби Covid-19 мутує і особливість його мутації в тому, що виникає багато його варіацій (серотипів). Є серотипи більш агресивні, які викликають більш важкі хвороби, високу частоту ускладнень (на початку пандемії), і є відносно легкі”, – розповіла лікар.

В Україні за рахунок того, що перші випадки вірусу були привезені з Австрії, Франції, Німеччини, серотипи відрізняються від тих, що були в Китаї.

“На наше щастя, серотипи у нас європейські, але не з Італії, чого ми боялися, тому що там вони якраз агресивні. І оскільки серотипи, які були завезені, слабші, тому клінічна картина наших пацієнтів протікає легше, менше частота розвитку ускладнень , менше важких і критичних пацієнтів, менше хворих, які потребують штучної вентиляції легенів. Звичайно, люди гинуть і у нас, але летальність значно менше, якщо порівнювати з іншими країнами”, – зазначила доктор медичних наук.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини