Чи зможуть українці, щеплені китайським препаратом CoronaVac, подорожувати Євросоюзом: відповідь МОЗ

596

Українці, які зробили щеплення китайським препаратом CoronaVac, зможуть отримати свідоцтво про вакцинацію міжнародного зразка і подорожувати по світу. Як виявилося, ця вакцина схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

У МОЗ повідомили, що кожна країна сама встановлює умови для в’їзду іноземців. Тому якщо ви збираєтеся подорожувати, перевіряйте інформацію про перетин кордону на офіційних ресурсах держави, куди плануєте їхати. Про це повідомляє Оbozrevatel

Рада Європейського союзу ухвалила рекомендацію про вільне пересування для прищеплених від коронавірусу. У такий спосіб українці з сертифікатом вакцинації не повинні здавати тест на коронавірус і їх не будуть відправляти на самоізоляцію.

До того ж українці повинні пройти повну вакцинацію препаратом, який схвалило Європейське агентство з лікарських засобів. Зазначається, що з усіх препаратів, якими прищеплюють українців, тільки CoronaVac не схвалений ЕМА, але він вже знаходиться на розгляді регулятора.

Українці повинні пройти повну вакцинацію препаратом

У МОЗ додали, на сьогоднішній день “ковідні сертифікати” в Україні розробляються з урахуванням вимог Євросоюзу на основі EU Digital COVID Certificate Єврокомісії. У такий спосіб там буде необхідна для міжнародного визнання інформація щодо щеплень, негативних результатів ПЛР-тестів і одужання після COVID-19.

Вакцинація від коронавірусу в Україні