«Через відмову співати російською мовою» – мама учня звинувачує адміністрацію школи на Сумщині у цькyвaннi

3936

Аліса Ковальова із містечка Глухів, що на Сумщині, звинувачує адміністрацію школи, в якій навчається її дитина, у цькувaннi. 

Жінка стверджує, це відбувається через чітку проукраїнську позицію її сім‘ї, – повідомляє Україна Неймовірна.

Зокрема, вона висловила протест з приводу того, що на святі до Дня Миколая її син разом з іншими учнями мав виступати під російську пісню.

Після скарг Ковальової класний керівник та адміністрація школи вирішили скасувати свята у навчальному закладі взагалі, а саму жінку видалили із батьківської групи у месенджері.

Про інцидент жінка розповіла у соцмережі. На допис відреагував мовний омбудсмен Тарас Кремінь, запропонувавши надіслати йому всі дані щодо конфлікту.

На допис обуреної матері також відповіли батьки з її класу, зазначивши, що місто Глухів – на кордоні з Росією і в ньому більшість мешканців розмовляє російською.
“Сумська область, м.Глухів, Школа 3

Через відмову учня співати російською мовою пісню на святі класний керівник 1 класу, повідомила, що адміністрація школи прийняла рішення СКАСУВАТИ ЗОВСІМ СВЯТА для всіх дітей, щоб покарати дитину і його маму і нацькувати на них весь інший клас.

Ми, українська сім’я і спілкуємося виключно рідною мовою. Мій син ходить в українську школу, де навчання йде на Українській мові, відповідно до Закону України. Зараз клас сина готує ранок до дня Св. Миколая, далі Новорічний ранок. Син прийшовши зі школи повідомив мені, що для цього ранку вони вчать пісню з танцем російською мовою.

Я звернулася до директора нашої школи з питанням, чому так відбувається і висловила свою точку зору, що я не бажаю, щоб моя дитина в Україні, на українському святі, виконувала пісні російською мовою. Директор нічого зрозумілого мені сказати не зміг, тоді я, через депутата нашої громади, звернулися yсно до Відділу освіти нашого міста і звідти в телефонному режимі розмовляли з директором на рахунок виключення російської пісні з репертуару ранку.

Сьогодні вчитель мого сина, написала в вайбер класу, що ранок скасовувалися, тому, що один з батьків проти свят. Я особисто підійшла до неї з питанням чому скасовують ранок і вона відповіла, що через мене, що я проти свята для дітей. І далі сказала, що взагалі не хоче зі мною спілкуватися.

Я розумію, що це спроба вчителя помститися мені і моєму синові за нашу позицію говорити в Україні українською мовою. Це робиться навмисно, щоб протиставити мене всьомy класу і вказати на мене як на «відьму», яка хоче позбавити дітей свята. Думаю, що на це вплинуло ще й те, що я не заохочую корупцію в школі і не здаю ніякі фонди і не оплачую штори і подарунки вчителям.

У мене питання, куди я можу звернутися в цьому випадку і чи правомірні дії адміністрації, яка позбавляє дітей свята за своєю примхою, заради російськомовної пісні?”