У багатьох європейських країнах зараз спостерігається ріст захворюваності на коронавірусну інфекцію, зокрема викликаної штамом “Омікрон”. Досвід попередніх хвиль показує: коли у західних державах захворюваність зростає, з невеликим запізненням вона починає зростати й у нас. Відбувається це переважно на 3-4 тиждень.
Про це розповів під час пресбрифінгу регіональний координатор з питань вакцинації проти коронавірусу Олег Когут, передає “Еспресо.Захід”.
“Міграцію населення не зупинити. А обов’язковість ПЛР-тестування чи дослідження на наявність антигену збудника коронавірусної інфекції не завжди дає гарантію того, що люди не завезуть його на територію України, зокрема на територію Львівської області – із безсимптомними формами або тоді, коли лабораторні дослідження ще не встигнуть “спіймати” збудника, – пояснив Олег Когут. – Маємо зараз багато свят – і релігійних, і державних. Щойно відсвяткували Новий рік. Багато людей з ознаками грипу, гострої респіраторної чи коронавірусної інфекції (на початках вони є клінічно схожими), не звертається по медичну допомогу, і у цьому криється велика небезпека, бо такі люди розносять вірусну інфекцію – як одну, так і іншу”.
Він зазначив, що порівняно з попередніми штамами, “Омікрон” є більш заразним. Хоч клінічна картина захворювання не є настільки тяжкою, як у разі інфікування штамом “Дельта”, але кількість контактних осіб, які можуть захворіти, є значно більшою.
“Якщо раніше ми говорили про те, що одна людина може заразити 5-7 осіб, то зараз говоримо про 10 осіб і більше. Ще одна небезпека полягає у меншому інкубаційному періоді. Відповідно, кількість хворих буде швидко зростати”, – підкреслив посадовець.
За станом на сьогодні, 4 січня в абсолютних цифрах захворюваність знизилася
За минулу добу (понеділок, 3 січня. – Ред.) COVID-19 лабораторно підтвердили у 85 осіб. За попередню (неділю, 2 січня. – Ред.) – у 112. Загалом від початку реєстрації захворюваності в області захворіла майже 221 тисяча людей.
“На жаль, понад 6 тисяч ми втратили. Це – населення одного невеликого міста на Львівщині”, – наголосив Олег Когут. Хворими на цей момент є приблизно 1,5 тисячі жителів області, з них 935 за станом на вчора перебувало на стаціонарному лікуванні. Це – приблизно 19% від кількості ліжок, які передбачені для госпіталізації хворих на коронавірусну інфекцію.
Фахівець нагадав про особливий, специфічний захід профілактики коронавірусної інфекції – вакцинацію. За станом на 3 січня в області проведено 1 мільйон 878 тисяч щеплень.
“Можливо, це пов’язано зі святами, але темпи вакцинації на Львівщині серйозно сповільнилися. Якщо у попередні місяці ми вакцинували щодня по 15-18 тисяч осіб, то протягом останніх тижнів середня кількість вакцинованих становить трохи більш, як 2 тисячі”, – такі дані озвучив регіональний координатор з питань вакцинації проти коронавірусу на брифінгу.
“Львівська область вийшла з “червоної” зони, але ми перебуваємо у “жовтій”. Ті обмежувальні заходи, які були передбачені для “червоної” зони, залишаються актуальними і для “жовтої”. Люди, які не отримали хоча б однієї дози вакцини, не можуть брати участь в урочистостях та відвідувати заклади культури і громадського харчування. Такі заходи запроваджувалися не для того, щоб змусити людей вакцинуватися, а для того, щоб зупинити наступні хвилі пандемії, які можуть призвести до перевантаженості лікувальних закладів”, – наголосив епідеміолог.
Також він звернув увагу на заходи неспецифічної профілактики: носіння масок, соціальне дистанціювання (хоча б на 1,5 м один від одного), миття і дезінфекцію рук, гігієну та провітрювання приміщень на виробництві і вдома, особливо, якщо у цих приміщеннях перебуває велика кількість людей.
“Це досить дієві заходи профілактики як коронавірусної, так і застудних інфекцій”, – підсумував спікер.