“Бізнесмени купили COVID-сертифікати, а тепер плачуть у реанімації”: як фальшивки призводять до точки неповернення

1564

Посилення карантину в Україні призвело до підвищеного попиту не тільки на “ліві” ПЛР-тести, але й на підроблені сертифікати вакцинації від COVID-19.

Проте “клієнти”, які провернули аферу через свого лікаря, як наслідок опиняються на межі життя і смерті. У реанімаціях щодня зростає кількість таких пацієнтів. Виживуть не всі, – пише OBOZREVATEL.

“Гра зі смертю добром не закінчиться”

До відділення інтенсивної терапії однієї з київських лікарень 21 жовтня потрапило відразу семеро коронавірусних пацієнтів. Попри наявність сертифікатів, у хворих були тяжкі симптоми, нехарактерні, на думку лікарів, для вакцинованих людей.

Як розповів депутат Київради Леонід Ємець, завідувач відділення вирішив провести з кожним пацієнтом окрему розмову.

“Попередив, що є два протоколи лікування. Один для вакцинованих та інший для невакцинованих, відповідно. І якщо їх наплутати, результати будуть дуже сумні. Думаю, ви вже здогадалися – всі сім вакцинованих пацієнтів купили собі сертифікат“, – розповів Ємець.

Схожа ситуація сталася і в харківській лікарні. Як розповіли лікарі, один за одним до відділення потрапили двоє друзів-бізнесменів. Їхній стан стрімко погіршувався.

“У розмові з ними, ще до того, як їх перевели на ШВЛ, з’ясувалося, що обидва категоричні противники вакцинації, але через своїх лікарів організували її. Тобто, в базі вони проходять як вакциновані, але насправді ні”, – розповів реаніматолог.

За його словами, обов’язок лікарів, звичайно ж, допомагати всім – незалежно від обставин. “Але ці пацієнти, усвідомивши, що відбувається, і вже розуміючи серйозність ситуації, ридали в реанімації.

Однак повернути час назад не вийде. Робимо, що можемо…

Також поговорили з родичами, пояснили, що гра зі смертю добром не закінчиться. Сподіваюся, вони зроблять висновки і вакцинуються”, – розповів лікар.

Пацієнтів із важким перебігом хвороби переводять на штучну вентиляцію легенів

Обдурив сам себе

Бувають і випадки, коли покупці фейкових сертифікатів про вакцинацію після внесення даних у базу, вирішують таки захистити своє життя, вже не можуть зробити справжні щеплення.

Про одну з таких ситуацій на своїй сторінці у Facebook написав регіональний координатор взаємодії з громадськістю в Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини в Миколаївській області Вадим Жепало.

Він розповів, що до нього звернувся чоловік, який раніше купив через знайомих довідку, а потім захворів. Через деякий час чоловік вирішив таки вакцинуватися, але йому відмовили, оскільки він уже є в базі вакцинованих від COVID-19.

“Тепер він вимагає, щоб ми відновили його право на вакцинацію”, – повідомив Жепало.

“Варіантів у таких “пацієнтів”, по суті, небагато, але вони є. Перший – чекати і через рік вакцинуватися, другий – прийти в поліцію з повинною. Не тільки здати тих, хто допоміг провернути незаконну схему, але і відповісти самому перед законом. Тоді людину вилучать із бази вакцинованих і вона зможе зробити щеплення”, – розповів співрозмовник в правоохоронних органах.

Вал фальшивок: за підроблену довідку загрожує в’язниця

Глава Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирський повідомив, що в Україні відкрито вже майже 800 кримінальних проваджень за фактом підробки сертифікатів вакцинації.

“Майже 800. Саме стільки кримінальних проваджень порушено за фактом підробки сертифікатів вакцинації. Тим часом в Україні фіксується найбільша смертність від COVID-19”, – розповів Монастирський.

Одними з найвідоміших порушниць виявилися колишня народна депутатка України Надія Савченко та її сестра Віра. Їх спіймали на тому, що вони намагалися використовувати фальшиві COVID-сертифікати – сестри показали їх у міжнародному аеропорту Бориспіль.

За цим фактом уже відкрито кримінальне провадження за ч.4 статті 358 Кримінального кодексу України. Покарання передбачає штраф до 850 гривень, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

Ще більш серйозна відповідальність загрожує за виготовлення і продаж фальшивого сертифікату про вакцинацію, а також результатів ПЛР-тестів.

Одне зі злочинних угруповань, яке протягом року орудувало в Харківській, Київській та Запорізькій областях, викрили співробітники управління протидії кіберзлочинності в Харківській області спільно зі слідчими обласної поліції та представниками Мінцифри.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини