Бабак Тимко дав прогноз, коли розпочнеться справжня весна в Україні

2387

Харківський бабак Тимко ІІІ передбачив, що весняна погода прийде в Україну в середині березня-2023. “Прогноз” він зробив на біостанції в селі Гайдари 2 лютого, коли відзначають День бабака.

Традиційно цього дня гризуна будять, дістають із будиночка й дивляться за його поведінкою. Якщо бабак побачить тінь і відразу сховається, то зима буде ще довго, якщо ж не побачить і залишиться – весна буде ранньою. “Суспільне Харків” процитувало наглядача Тимка, наукового співробітника кафедри зоології ХНУ Володимира Ронкіна.

“Тимко сказав, що весна настане обов’язково! Але не раніше, ніж через шість тижнів”, – “переклав” експерт прогноз тварини, – пише Оbozrevatel

2 лютого бабака Тимка розбудили

Також гризуну запропонували вибрати ласощі, запитавши, що цього сезону буде найврожайнішим. Тимко підійшов до буряків.

Бабак також погасив лапкою марки зі своїм зображенням і прийняв подарунок – кошик з овочами, печивом і згущеним молоком.

Бабак дав прогноз на врожай

Харківський бабак Тимко дав прогноз на весну

Марки із зображенням бабака

В Українському гідрометцентрі наголосили: 2 лютого святкують День бабака, щоб привернути увагу громадськості до зникнення цього виду. “До серйозних наукових прогнозів і синоптиків це не має жодного стосунку”, – з іронією зазначили в установі.

Як відомо, Тимко у 2022 році пережив окупацію, коли перебував у селі Нестерівка Харківської області. Населений пункт захисники України звільнили у вересні.

Ронкін зазначив, що тварина постраждала через стрес на тлі війни. Бабак сильно схуд і погано спить. Ближче до літа буде зрозуміло, як це вплинуло на його здоров’я.

Прогнози бабака

Бабак Тимко дав прогноз, коли розпочнеться справжня весна в Україні

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини