“Аж холоне кров”: вірш Павла Тичини “Я утверждаюсь” без радянської цензури вразив мережу

1541

У мережі масово публікують вірш українського поета Павла Тичини “Я утверджуюсь” без радянської цензури. Його виклав у мережі експрезидент країни Віктор Ющенко, показавши справжній сенс твору та задум автора.

Через 80 років рядки до глибини душі вразили українців. Вірш лайкнули 47 тисяч користувачів та залишили близько 3 тисяч коментарів. Адже в початковому вигляді замість Тевтонії Тичина вказав Московію, яка напала на нашу землю 24 лютого.

Вірш Ющенко опублікував на своїй сторінці у Facebook. Він закликав українців прочитати твір, який Тичина написав, перебуваючи у стінах кремлівської лікарні, ще раз, – пише Оbozrevatel

Віктор Ющенко закликав прочитати вірш без цензури.Віктор Ющенко опублікував вірш Павла Тичини без цензури

“Шановні українці. Прошу Вас прочитати Павла Тичину ще раз, але вже очима сучасних українців. Актуально… аж холоне кров…” – написав політик.

Ющенко додав, що це оригінал, який “радянська” цензура переписала на свій лад. Наприклад, замість “незламних українців” були “червоні українці”. Замість “Московії” – “Тевтонії” тощо… Колишній президент вважає, що вони хотіли вбити в нас нашу державу, наш дух і совість.

У коментарях люди не приховували захоплення актуальністю слів Тичини.

Публіка була в захваті.

“У шкільну програму з першого класу”, “Сміливий та пророчий вірш”, “Дуже актуальний вірш, ніби написаний сьогодні. Ми вистоємо і переможемо, наша правда ніким звойована ще не була”, “Вірші пишуться з натхнення і для світу! різниця, яким став Тичина і чи це він писав і чи дослівно так писав! Вірш про Україну та її сьогодення, про дух українців та їхню непокору перед московитами”, “Так і писав: “Московія!”, а не “Тевтонія”, “Як щойно написаний. Життя йде, нічого не змінюється. Дай Боже, щоб цього разу все вдалося! Слава Україні! Слава ЗСУ!” – написали у коментарях.

Наводимо текс вірша із цензурою:

"Я затверджуюсь" Павло Тичина.

"Я затверджуюсь" Павло Тичина.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини