“Апарати ШВЛ закінчилися, а ліжка ставимо в коридор!”: реаніматологи розповіли про реальну ситуацію з COVID-19 у Харкові

530

11 серпня під час брифінгу заступник директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА Геннадій Бондарчук розповів про ситуацію з коронавірусом в області.

За його словами, 518 пацієнтів із COVID-19 перебувають на стаціонарному лікуванні в медичних закладах області. Із загальної кількості хворих 265 – в обласній інфекційній лікарні, передає Обозреватель.

Бондарчук зазначив, що Харківська обласна інфекційна лікарня не переповнена пацієнтами з коронавірусом, оскільки потужності установи з початкових 200 ліжок збільшили до 300 і зараз нібито навіть є “резерв”.

Інформацію про перевантаженість інфекційки чиновник і зовсім назвав фейком.

“Перевантаженість обласної клінічної інфекційної лікарні – це суто фейкова інформація”, – заявив Бондарчук.

За його словами, щопонеділка збільшення навантаження на лікарні відбувається через те, що пацієнти у святкові і вихідні дні не вважають за потрібне звертатися по медичну допомогу.

У реанімації бракує медсестер і нічим вентилювати легені

Розгнівані словами чиновника облздоров’я лікарі зв’язалися з редакцією OBOZREVATEL і розповіли, що зараз відбувається в обласній інфекційній лікарні. Зокрема – у відділенні інтенсивної терапії, де рятують хворих на COVID-19.

За словами лікарів, реанімація розрахована на шість ліжок, але зараз поставлено 12 і ще одне поставили в коридорі.

“Тут лежать важкі пацієнти. Фактично 12 хворих перебувають на штучній вентиляції легенів. Дві-три людини перебувають на інвазивній вентиляції – на інтубаційній трубці, всі решта – на не інвазивній (через маску). На 13 хворих у реанімації всього дві медсестри”, – розповіли медики.

Лікарі кажуть, що останнім часом збільшилася кількість пацієнтів із дихальною недостатністю, а апаратів бракує.

“За останній тиждень побільшало хворих із дихальною недостатністю. Зараз три-чотири людини перебувають у відділеннях на апаратах ШВЛ. Розумієте? Не в реанімації, а у відділеннях! Ба більше, нам бракує апаратів штучної вентиляції легенів для тих, хто їх потребує! Днями ми вже зіткнулися з проблемою: потрібно було вентилювати хворих, але все – апарати закінчилися!” – розповіли лікарі.

На їхню думку, в облздоров’ї не розуміють, яка ситуація склалася з лікуванням хворих на COVID-19.

“Складається враження, що чиновники живуть в іншому вимірі. У нас не було апаратів і не було ліжок, а в облздоров’ї кажуть, що інформація про завантаженість – це фейк!” – додали реаніматологи.