Жовто-блакитний прапор офіційно став символом України 29 років тому: як це було

5503

Рівно 29 років тому, Верховна Рада офіційно затвердила жовто-блакитний прапор державним прапором України. Відповідну постанову було прийнято парламентом на сесії 28 січня 1992 року.

Кольори українського національного прапора традиційно позначають чисте мирне небо, а також працю і достаток, передає Обозреватель.

У прийнятій Радою постанові 1992 йшлося: “Затвердити Державним прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3”.

За кілька місяців до цього, 24 серпня 1991 року народні депутати внесли 8-метровий синьо-жовтий прапор до зали парламенту та накрили ним трибуну. 4 вересня його було урочисто піднято над будівлею Верховної Ради, а 18 вересня постановою парламенту – фактично надано статус офіційного прапора України.

З цього моменту під жовто-блакитним прапором стали працювати державні установи України, а військовослужбовці – приймати присягу. Його вивісили в ООН, з ним офіційно стали зустрічати іноземних гостей.

Насправді історія українського прапора сягає корінням ще Середніх віків. Так, синій і жовтий кольори використовувалися на гербах земель і князів Київської Русі, а в 14 столітті – Галицько-Волинського князівства.

Синьо-жовтий прапор у його сучасному вигляді було вперше публічно вивішено 25 червня 1848 року у Львові – над міською ратушею. Завдяки цій події він став набувати популярності в Західній і Наддніпрянській Україні.

Під час української революції 1917-1921 років жовто-блакитний прапор був державним прапором УНР та Української Держави, в 1938-1939 роках – Карпатської України.

В СРСР його використання каралося ув’язненням на два роки, тому жовто-блакитний стяг був символом українців лише підпільно. Уперше в УРСР український прапор було піднято 26 квітня 1989 року у Львові, в річницю Чорнобильської катастрофи.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини