Ймовірно, діалог стосовно відкриття кордонів з Європейським Союзом відновлять у вересні.
Динаміка захворюваності на COVID-19 в Україні перевищує норми, прийнятні в Європі. Крім того, світ очікує на другу хвилю коронавірусу. Через ці фактори кордони ЄС закриті для українців.
На відновлення діалогу про їхнє відкриття можна очікувати з вересня, розповіла віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина сайту “Сьогодні”.
“Є свобода пересування всередині Шенгену. Там статистичні показники дійсно дуже різні. У деяких країнах вони навіть вищі, ніж в Україні. Але коли йдеться про в’їзд на територію ЄС з третіх країн, рекомендації Єврокомісії дуже жорсткі. Але це не політичне, а суто епідеміологічне питання”, – пояснює Стефанишина.
Віце-прем’єр підкреслила, що безвіз – це політичне рішення і до нього питань немає. Згідно з рекомендаціями Єврокомісії, кожна країна-член ЄС може ухвалювати рішення стосовно перетину її кордонів окремо, і це питання часу для громадян окремих країн.
“Країни ЄС та інші країни, які вже відкрили кордони, позитивно сприймають те, що у нас один з найнижчих рівнів смертності від коронавірусу. Це дуже важливий індикатор, який означає, що в Україні карантинні методи діють і лікування ефективне”, – підсумувала віце-прем’єр.
Минулого тижня Кабінет міністрів знову змінив критерії визначення країн “червоної” зони, після повернення з яких українцям необхідно йти на обов’язкову 14-денну обсервацію або отримати негативний тест на коронавірус. Якщо в країні кількість нових випадків заражень COVID-19 на 100 тис. населення за останні два тижні перевищує кількість таких випадків в Україні, вона потрапляє в “червону зону”. Також якщо в тій чи іншій країні кількість нових випадків заражень COVID-19 порівняно з попередніми двома тижнями становить понад 30%, ця країна потрапляє в “червону зону”.