9 травня 1920 року у Києві відбувся парад польсько-українських військ в честь звільнення Києва від більшовиків

2768

Протягом багатьох років ми звикли до урочистостей з нагоди перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Однак не всі пам’ятають про те, що 9 травня відбулась ще одна не менш знакова подія в історії України.

Цього дня, 9 травня 1920 року, столицею УНР пройшла спільна хода польсько-українських військ, що знаменувала звільнення міста від російського окупанта.

Ця важлива історична подія, що не дивно, майстерно замовчувалась радянською владою. Навіть сьогодні, зі здобуттям Україною незалежності, про неї знають лише одиниці.

Їй передувало укладнення головою директорії УНР Симоном Петлюрою та начальником Польської держави Юзефом Пілсудським ряду договорів про співпрацю у квітні 1920 року. У ході польсько-російської війни, польське військо згодилось допомогти армії УНР впоратись із більшовицьким окупантом. Натомість, Україна була зобов’язана відмовитись від Галичини, Холмщини та частини Волині.

Українці та поляки розпочали наступ на Київ спільним фронтом, і вже 7 травня 1920 року, столицю Української Народної Республіки було повністю звільнено від совєцько-більшовицького ярма.

Та все ж, святкувати звільнення столиці вийшло не довго. Справжня незалежність України, якої прагнули українські політичні діячі, так і залишилась для них недосяжною мрією. Внаслідок некомпетентності тогочасного українського керівництва та проголошення більшовиками політики “червоного терору”, влітку 1920 року, звільнене українське місто знову було окуповане червоним ворогом. Сталося це 12 червня того ж року.

Підготувала Анастасія Сорока для Amazing Ukraine

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини