5 місць у Львові, від яких у жилах стигне кров

2040

Вам вже давно обридла офісна робота? Кидайте все, беріть відпустку і їдьте до Львова.
«Ванільний» Львів з його старовинною архітектурою та традиційним Високим Замком ви вже бачили, хочете чогось небаченого, екстремального? Таке у старовинному місті Лева також можна знайти. Пропонуємо 5 місць у Львові, відвідавши які , відчуєте всю гостроту емоцій і назавжди запам’ятаєте цей відпочинок як найяскравіший і найцікавіший.

1. Роуп-джампінг по-львівськи

Роуп-джампінг (від англ.: rope — мотузка,jumping — стрибки) – це стрибки з висотних будинків, вишок, скель, мостів, що здійснюються за допомогою альпіністського спорядження. Для стрибків львівські джампери використовують переважно закинуті (рідше житлові) багатоповерхові будинки. У них є свої улюблені об’єкти – будівлі на Тракті Глинянському або завод у ізольованій зоні у мікрорайоні Рясне-2. Буває таке, що роуп-джамперам доводиться відправляти у вільне падіння до 90 (!) охочих – і це лише за одні вихідні. Це свідчить про одне – шукачів такого виду відпочинку більш ніж достатньо, адже від роуп-джампінгу адреналін у крові точно зашкалює! Знайти роуп-джамперів просто – у соцмережах або через будь-який пошуковик. Там знайдете імена, контакти і тарифи на стрибки.

© i1os.com

Для обережних: якщо все-таки хвилюєтеся за свою безпеку – під час стрибання кожен елемент спорядження є продубльований (канати, карабіни, спускові пристрої тощо).

2. Оглядове колесо у парку культури ім. Б.Хмельницького

З часів нашого дитинства парк культури ім. Б.Хмельницького змінився мало. Це стосується і оглядового колеса або, як ще у народі кажуть, «чортового». Однак усе просто лише на перший погляд. Коли сідаєш у кабінку, перше і дуже гостре відчуття, яке охоплює – страх за технічну справність цього атракціону. З кожним метром вгору це відчуття змінюється захопленням від побаченої панорами Львова, яка нічим не поступається вигляду з оглядової вежі Ратуші чи Високого Замку. Хоча все-таки страх не полишає, особливо, коли бачиш унизу дев»ятиповерхівки і крони дерев. До речі, для гостроти відчуттів можна сісти у кабінку під номером 13.

Панорама Львова з колеса огляду © Andrea Forlani

Для обережних: керівництво парку запевняє, що усі атракціони ретельно перевіряють і жодних підстав хвилюватися нема.

3. Insomnia Кімнати страху

© Insomnia

А це вже зовсім не та кімната страху, яка є на дитячих атракціонах. Тут усе по-дорослому. Це гра на виживання для найсміливіших і найзатятіших шукачів небезпечних пригод. Після такої гри, яка в той момент грою зовсім не видається, люди вилітають з кімнати страху бліді, з пересохлими губами і просять води. Лише половині відвідувачів Кімнати страху вдається дійти до фінішу.
Є два види гри – гра на виживання та ексклюзивна. Друга – довша, екстремальніша, з більшою кількістю «істот» і відповідно «страшніша». До речі, Вам торкатися «істот» зась, вони ж можуть робити з Вами усе, що захочуть. І все це у повній темряві. Ваше озброєння – один ліхтарик на всю команду і, звісно, винахідливість та вміння холоднокровно мислити у критичній ситуації.
Зрозуміло, що дітям, вагітним та людям з відповідними захворюваннями вхід у Кімнати страху суворо заборонено. Усіх решту жахи чекають з нетерпінням.
До речі, вже зовсім скоро – 20 червня – з нагоди 1 року з дня відкриття Кімнати страху відбудеться презентація тематичного бару із зовсім не заспокійливими оригінальними коктейлями. Словом, все в стилі!
Уся інформація про гру включно з відео з камер спостереження з Insomnia кімнати страху є в Інтернеті на сайті Кімнати, а також у Facebook. Адреса – проспект Свободи, 19, 2 поверх. Тарифи – дуже демократичні для молоді та особливо іменинників.
Для обережних: у Львові є команда, яка тут була 17 разів. Вижили усі.

4. Стрибок з парашутом або скайдайвінг

Відчуття вільного польоту дарують екстремалам на аеродромах Крупське або Цунів. Обидва населені пункти недалеко від Львова. Добратися можна і маршрутками, і власним транспортом.
Перед тим парашутисти проходять відповідне навчання. Є певні вимоги до «першоразників» : вага – від 40 кілограмів, ріст – від 140 см, вік – від 16 років. Тривалість польоту – від 10 до 30 хвилин. Як кажуть самі парашутисти, після першого стрибка розумієш , звідки виходить адреналін. Страх з’являється вже на підході до літального апарату або під час його злету і критично посилюється безпосередньо перед стрибком. Найважче – зробити перший крок, попередньо позбувшись нав’язливої думки «А якщо не розкриється?».
І знову ж таки – усі адреси, контакти, а також враження «першоразників» є у соцмережах.

© Львівський Авіаційно-Спортивний Клуб

Для обережних: для самозаспокоєння перед стрибком уникайте висловів «останній стрибок», «стрибаю останній» тощо, краще – «крайній стрибок» і т.д. І пам’ятайте – самі інструктори кажуть – той, хто не боїться, стрибати не повинен. Зате потім буде що згадати, хвалячись посвідченням парашутиста перед друзями чи коханими.

5. Діти підземелля

У Львові багато темних, сирих підземель, заплутаних і небезпечних колекторів, бункерів та бомбосховищ. Тому якщо вас найбільше манить підземний світ – вам сюди, у підземелля.
Дуже часто дігери проникають туди, куди проникати заборонено законом чи небезпечно для здоров’я і навіть життя. На їхньому шляху – різні перешкоди – починаючи від оголених дротів, відкритих люків, обвалених стін, отруйних випарів, закінчуючи безхатченками та воєнізованою охороною. У Львові найпопулярнішою серед дігерів-початківців є річка Полтва. Вони так і кажуть – спуститися в Полтву.
Львівські «діти підземелля» примудряються навіть влаштовувати сплави на човнах (!) підземною Полтвою. Вздовж річки є окремі ділянки, де обов’язково потрібне спеціальне хімзахисне спорядження, тому самому та ще й без відповідної підготовки вирушати у мандрівку підземною Полтвою не варто. З того, що можете побачити на такій екстремальній екскурсії – гриби, щурі, стрімка неконтрольована течія стоків і т. д.
У львівських дігерів є свій форум, реєструєтеся там, напрошуєтеся до них у компанію, гадаємо, хлопці радо проведуть екскурсію.

Львівське підземелля © Andriy Ignatov

Для обережних: різноманітні агенції пропонують більш цивілізовані і, що головне, легальні екскурсії львівськими підземеллями – Костелу Єзуїтів, Преображенської церкви, Домініканського собору, Монастиря бернардинів, галереї «Равлик», Аптеки-музею.

Автор: Роксоляна Панич

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини