3,4 тис. за перевищення швидкості: уряд зробив крок до жорсткіших штрафів

1426

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт 2695 щодо посилення відповідальності за водіння в нетверезому стані та перевищення швидкості.

Документ підтримали 282 народних депутати на позачерговому засіданні. Його скликали на тлі ДТП під Києвом, яка забрала життя чотирьох людей, – пише Газета.юа.

Проєкт закону скасовує норми про накладення штрафних балів і закріплює можливість використання поліцейським технічних засобів відеозапису.

Автори пропонують дозволити арешт на 10-15 діб для водіїв, які причетні до аварії і залишили місце ДТП. При цьому їм буде загрожувати 3 400 грн штрафу або позбавлення прав на термін до 6 місяців. Зараз таке порушення карається штрафом на 255 грн або громадськими роботами на 40 годин.

За повторну протягом року їзду без ременя безпеки або мотошлема (для мотоциклістів) пропонують арештовувати на термін від 5 до 10 діб або позбавленням прав на 3-10 діб.

За п’яне водіння пропонують карати штрафом в розмірі 10 200 грн з позбавленням прав на один рік. Повторне протягом року порушення потягне 20 400 грн штрафу з позбавленням прав на 3 роки або адміністративний арешт на 10 діб.

Якщо водій впродовж року попадається втретє, йому загрожує штраф 40 800 грн з позбавленням прав на 10 років або арешт на 15 діб (теж з позбавленням прав).

Вживання алкоголю або наркотичних речовин після ДТП і до огляду коштуватиме 20 400 грн штрафу або арешт на 15 діб з позбавленням прав терміном до 3 років.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини