13 львів’ян перепливли з Азії в Європу Босфорською протокою

1324
Босфор

Львів’яни, об’єднані у спільноту «Swim 4U», успішно пройшли випробування ювілейним Босфорським запливом. Дванадцятеро наших земляків успішно здолали протоку між Чорним та Мармуровим морями. І лише одній плавчині знадобилась допомога на фініші.

Львів’янка Інна Голяк уже повернулася після міжконтинентальної пригоди додому і розповіла нашим журналістам свою дивовижну історію. Лише 3 місяці тому дівчина навчилася плавати «з нуля». А за 2 тижні до босфорського випробування побачила в інтернеті пост про те, що у львівській команді є вільне місце. Інна згадує: «Я так посиділа-посиділа, почекала. Ніхто не наважувався. І я зрозуміла: напевно, це буду я».

Так вона стала частиною феєричної події ‒ 30-го Босфорського запливу. Цьогоріч дістатися Європи з Азії захотіли майже 2,5 тисячі відчайдухів зі всього світу. Інна розповідає: «Куди не повернись ‒ всюди такі впевнені в собі люди. Вони чітко знають, яка в них мета. І коли ти бачиш всіх цих неймовірних людей, ти розумієш: о, вау, це ж треба! Я одна з них!».

Перед тим, як перепливати 6,5 кілометрів морського простору учасники пройшли багато інструктажів. Їм пояснювали, яку траєкторію краще обрати, де шукати орієнтири та як зберігати спокій. Обговорювали все до найменших деталей. Інна каже: «Було багато історій. Там, наприклад, обговорювали вдягнути шапочку, а потім окуляри чи навпаки. І це було так супер важливо. 20 хвилин дискусія тривала. І всі ж хвилювалися, бо для багатьох це ж перший старт».

Якщо комусь з учасників була потрібна допомога, він мав зняти свою шапочку (а вони всі були яскравого кольору) і помахати нею у повітрі. Це був знак рятувальникам.

Найскладнішим у цій міжконтинентальній пригоді, кажуть, був фінішний 200-метровий відрізок. Адже зворотна течія добряче ускладнювала завдання. Львів’янин Володимир Мисак, який теж переплив Босфор, підкреслює: «Заплив дуже особливий, бо по-перше, Стамбул – це найбільше місто Європи. По-друге, є такий символізм: з Азії дістатися в Європу. Плюс дуже особлива траса. Бо всі запливи переважно в стоячій воді. А тут є нюанси з течією».

Ще один учасник зі Львова Олег Блінов додає: «Дуже неординарне було враження, коли ти вилазиш, коли ти вже подолав цей маршрут, дійшов до цілі. Ти вилазиш з води і бачиш (в мене особисто таке враження склалося), що люди мучаться. Хтось не може фінішувати, комусь погано, когось забрали медики».

Але відчуття ейфорії від переможної боротьби зі стихією через кілька годин таки прийшло. І тепер львів’яни будують нові плани. Зокрема, заплив «Oceanman» в іспанському Бенідормі.

Джерело: Zaxid.net

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини