Зимовий час назавжди: чому в Україні хочуть скасувати сезонне переведення годинників і коли

1104

Автор проєкту, перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук каже, що консультувався з науковцями – від астрономів до медиків, і всі вони твердять, що єдиний час для людини набагато кращий.

У парламенті України взялись за часове питання. Верховна Рада зробила крок до того, аби залишити зимовий час назавжди. У середу, 3 березня, нардепи ухвалилии за основу законопроєкт, який скасовує зміну часу на літній та зимовий. Переведення стрілок вважають анахронізмом, який шкодить здоров’ю українців, передає ТСН.

Автор проєкту, перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук каже, що консультувався з науковцями – від астрономів до медиків, і всі вони твердять, що єдиний час для людини набагато кращий. А природним для України є часовий пояс плюс дві години до часу за Грінвічем, де пролягає нульовий меридіан. Це так званий зимовий час, який і пропонують залишити, як постійний.

Залишити годинники у спокої намагались ще у 2011 році, коли від переводу стрілок відмовились в Росії. Українська влада на чолі з Віктором Януковичем пропонувала залишити літній час. Тоді київський час цілий рік збігався би з московським. Це всі і вирішило – спроба провалилась.

Тепер єдиний час планують встановити на всій території України. З Росією залишиться різниця в одну годину.

“Нам потрібно встановити на всій території України, включаючи тимчасово окуповані території, єдиний київський час. Тому що ви знаєте, що окупант на тимчасово окупованих територіях встановив московський час”, – заявив Стефанчук.

В Україні переводили стрілки двічі на рік останні сорок років із 1981 року. Вигоду від цього мала промисловість, де витрачали менше електроенергії на освітлення цехів. Проте нині ця економія настільки мізерна, що страждання громадян практично марні.

“Сучасна промисловість постійно використовує світло. В цеху світло горить постійно, економія мізерна. В Україні немає розрахунків, є розрахунки європейські, скільки можна зекономити в масштабах країни електроенергії на промисловості. Найбільше економить Норвегія, і це складає приблизно 0,3% на рік”, – пояснює народна депутатка з фракції “Слуга народу” Роксолана Підласа.