Звільнений торік із полону захисник Маріуполя заявив, що йому досі не дали посвідчення УБД

872

Прикордонник із позивним Смурф, який захищав Маріуполь та пройшов полон, заявив, що майже через рік після звільнення йому досі не дали посвідчення учасника бойових дій.

Про це він написав у себе в Instagram, – пише Громадське.

«До сьогодні мені не дали посвідчення учасника бойових дій. Чому? Сам не розумію. Щоб його видати, треба довідка про участь у бойових діях. Її не дають, тому що це треба розкривати бойовий журнал, який вели в Маріуполі. Без командира, який заповнював цей журнал, це не роблять. А командир у полоні», — написав прикордонник.

І додав, що довідка про перебування в полоні не вважається документом, який підтверджує участь у бойових діях.

«Провели службове розслідування щодо моїх поранень. Отримав акти поранень — і мені кажуть, що ці документи теж не вважаються підтвердженням про участь у бойових діях. Виходить, що не заслужив?» — зауважив Смурф.

«Зараз куди не подивишся — треба [статус] УБД. Безплатний проїзд, Відпочинок для військовослужбовців (…) І таких, як я, дуже багато, але всі мовчать… Тому прошу вашого розголосу, підтримки, або допомоги», — додав він.

Пост Смурфа нині недоступний в Instagram. Ми звернулися до прикордонника по коментар. У мережі зберігся скриншот його публікації.

«Питання залишається не розв’язаним»

Адвокатка Дарʼя Панфілова, яка за меморандумом співпрацює з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, зауважила, що з такою самою проблемою стикнулись і захисники Маріуполя, і острова Зміїний, і оборонці ЧАЕС. Вона додала, що теж захищає військових, які були звільнені з полону.

«Ми неодноразово звертались до профільних міністерств (Мінветеранів, Міноборони, МВС) на зустрічах, але поки питання залишається не розвʼязаним», — зауважила адвокатка.

За її словами, необхідно пропрацювати алгоритм підтвердження участі оборонців у бойових/спеціальних завданнях для отримання відповідного статусу.

«Моя позиція — статус УБД має надаватися автоматично за зверненням оборонців, які повернулись з полону держави-агресора, на підставі прямої норми закону», — сказала Панфілова.

І наголосила, що від Мінветеранів, Міноборони та МВС потрібні спільні дії, які будуть направлені на підтримку змін та допомоги військовим, щоб отримати статус учасника бойових дій.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини