Зняв порушення ПДР на телефон – отримай гроші: у Раді запропонували платити українцям

837
фото: Depositphotos

Українцям запропонують знімати порушення Правил дорожнього руху (ПДР) на смартфони та надсилати записи поліції. За це спостережних громадян збираються нагороджувати – їм обіцяють 10% штрафу, якщо порушник його заплатить.

Нововведення передбачаєтся законопроєктом №5798, який уже зареєстрований у Верховній Раді. Також розглядається альтернативний законопроект№5798-1. Від основного він відрізняється деякими технічними нюансами, – пише Оbozrevatel.

Дію правил пропонують поширювати не на всі порушення. Отримати нагороду можна буде у разі фіксації:

  • проїзду на заборонний сигнал світлофора;
  • перетину подвійної суцільної смуги, залізничних переїздів;
  • порушення правил паркування та паркування на місцях для інвалідів;
  • залишення місця ДТП

Наразі такі порушення можуть вручну фіксувати співробітники поліції. Це дозволяє розглядати справи у спрощеному порядку, без складання протоколу.

Якщо законопроєкт ухвалять, активним громадянам теж запропонують повідомляти поліції про порушення за допомогою спеціального додатку. Ним може стати dashcamUA, яке вже працює у тестовому режимі.

Повідомлення про порушення в цьому додатку надсилаються анонімно. Крім того, всі записи вносяться до блокчейну, запевняють розробники. Таким чином, повідомлення не можна видалити або змінити.

Знімати порушення правил дорожнього руху можна буде не на всі пристрої. Смартфони або планшети повинні дозволяти ідентифікувати користувача через Дію та фіксувати дату, час, а також GPS-координати порушення.

За фальсифікацію фото- чи відеофіксації порушення пропонують запровадити кримінальну відповідальність. Карати пропонують і порушників – за тиск на “інформаторів”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини