“Зі сльозами на очах”: у церкві на Тернопільщині вперше молилися українською (фото)

4607

10 лютого 2019 року в храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Стінка Бучацького району відбулося перше Богослужіння в Помісній Українській Церкві.

Про це повідомляє  “Cerkva

31 січня релігійна громада провела збори, на яких переважною більшістю голосів ухвалили рішення про перехід до Православної Церкви України. А 4 лютого архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор підписав указ про прийняття парафії храму Різдва Пресвятої Богородиці села Стінка до складу Тернопільської єпархії.

Очолив першу Літургію українською мовою Бучацький благочинний прот. Андрій Шкварок, якому співслужили завідувач канцелярії єпархіального управління свящ. Володимир Зубілевич і секретар канцелярії свящ. Сергій Росіцький. Відмітно, що супроводжував богослужіння спів місцевого церковного хору, й усі піснеспіви звучали українською. Цього пам’ятного дня у храмі молилися сільський голова Стінки Володимир Дармограй, представники районної влади.

Атмосфера у храмі була святковою. Багато віруючих молилися зі сльозами на очах. Серед молільників були й ті, хто ще вчора вагався, чи переходити до Української Церкви.

Після Божественної літургії до присутніх у храмі звернувся прот. Андрій Шкварок, який розповів парафіянам про новостворену незалежну Українську Православну Церкву, закон щодо перейменування УПЦ Московського патріархату в Російську Православну Церкву в Україні, ситуацію, яка склалася з переходом громад під юрисдикцію єдиної Помісної Церкви.

Представник єпархіального управління свящ. Володимир Зубілевич з благословення архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора привітав стінківчан з важливим рішенням долучитися до Української Церкви, побажав їм кріпості духу і твердої віри, а також представив нового настоятеля парафії – протоієрея Андрія Шкварка.

Наприкінці відбулися збори громади, на яких парафіяни обговорили нагальні  організаційні питання. Люди вирішили й надалі докладати зусиль, щоб у скорому часі вся православна громада Стінки об’єдналася.

Фото з відкритих джерел

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини