Що почитати під кінець зими: 10 книг українською мовою

1840

Останній місяць зими й хоч і найкоротший — та здається, що тягнеться вічність. В очікуванні весни й першого потепління кожен день стає довшим. А скоротити такі дні допоможе хороша література, яка захоплює і не дає повертатись до думок про погоду за вікном. Тому ми вирішили зробити добірку цікавих книжок, яких точно вистачить до потепління. Всі вони перекладені або ж і написані гарною українською мовою, так що можна буде не лише дізнатись щось нове, а й збагатити свій словниковий запас. Тож, що читати у лютому? Обираємо книжку на будь-який смак:

1. Сліпий годинникар: як еволюція доводить відсутність задуму у Всесвіті. Автор: Річард Докінз

Етолог, біолог у сфері еволюції та популяризатор науки, а також просто британський геній сучасності — відстоює еволюційний погляд на наш світ. Він спростовує міфи, що постійно з’являються навколо дарвінівської теорії й доводить, що навіть найскладнішими процесами розвитку всесвіту керують лише звичайні сили природи.

А жива та легка мова, зрозумілі приклади й навіть дотепні жарти — підштовхують легко засвоїти таку кількість інформації.

2. Втеча від свободи. Автор: Еріх Фромм

Еріх Фромм — знаменитий німецький філософ і психоаналітик, автор низки праць, які вважаються класичними у психології.

У цій книзі він відкриває перед читачем непросту тему — тему свободи. Фройд вважав, що більшість людей її насправді не хочуть, адже їх лякає відповідальність — і був абсолютно правий. Адже чому до цього часу деякі люди віддають перевагу рабству та авторитарним режимам?

Автор розглядає свободу, як головне прагнення та головний страх людства одночасно, а інформація з книги спонукає поглянути на деякі свої переконання зовсім інакше.

3. Квіти для Елджернона. Автор: Деніел Кіз

Всесвітньо відома книга про розумово відсталого героя, який погодився взяти участь у небезпечному експерименті, який або зробить його розумнішим, або завдасть непоправної шкоди.

Мова написання твору досить непроста: спочатку ми читаємо записки хлопця, який робить купу помилок та ледве формує прості речення, а згодом — це мова розумної дорослої людини, яка страждає від непорозуміння з іншими людьми та навіть з собою.

Перекласти подібний текст українською — кропітка праця, результатами якої ми маємо змогу насолоджуватись.

4. Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи. Автор: Мік Вікінг

Надзвичайна популярність книжки у світі спонукала перекласти її на 17 різних мов — серед яких і українська. Хюґе — феномен, що дарує щастя та спокій жителям Данії. Людям, які більшість часу живуть у холоді та сірості. При цьому вони знають той секрет, який дозволяє не забувати, що щастя не в місці проживання, а в середині нас самих.

В останній місяць зими особливо корисно прогортати сторінки цієї книжки та згадати про ці прості правила щастя і відсутності зайвих турбот. Навіть якщо ви вже раніше читали цей твір.

5. Найкоротша історія часу. Автор: Стівен Гокінґ

Світовий бестселер українською мовою від Стівена Гокінґа – людини-легенди. Твір про наукові відкриття — написаний жвавою українською мовою, та пояснює все читачу простими словами. Кожен з нас може дізнатись, а головне зрозуміти інформацію про появу Всесвіту, чорні діри та навіть квантову механіку!

6. Таємнича історія Твін-Пікса. Автор: Марк Фрост

Ця книжка — спеціально для українських фанатів культового серіалу Твін-Пікс. Адже саме за її мотивами було знято новий сезон!

Початковий формат улюбленої історії, та ще й українською мовою, хіба не те що потрібно, аби останні зимові вечори промайнули непомітно? А якщо придбаєте подарункове видання, то отримаєте насолоду ще й від незвичного оформлення: там і прикріплені вигадані документи, і вирізки з газет, що змушують повірити у реалістичність цієї загадкової історії.

7. Мрії здійснюються! Як перетворити життя на казку. Автор: Барбара Шер

Барбара Шер, яку New York Times визнає одним із найпопулярніших авторів — вчить читачів любити своє життя, не боятись мріяти та працювати над здійсненням своїх мрій.

Хтось скаже, що мрії — це лише вигадки. Але авторка переконана — лише мрійники досягають справжніх успіхів. Адже знати чого саме ти хочеш — це вже добра частка шляху. І йдеться не лише про одну найбільшу мрію. Але й про бажання, яких ми самі ж часто боїмось: змінити стару роботу, а може й спеціальність; показати світу результати своєї творчої праці; здійснити подорож до омріяних країн.

Авторка розмірковує та дає поради: як перестати боятись власних мрій і стати на шлях їх здійснення. Саме те, що потрібно, щоби прокинутись від зимової сплячки.

8. Чорний Місяць. Автор: Микола Хомич

Знаєте, існують такі міста, у які закохуються так само сильно, як у людей. І скільки б не подорожував — серце все одно знаходиться в одному, добре знайомому місці.

Про таке кохання хочеться писати пісні та вірші, або ж цілі книжки. От цей твір про одне з таких міст — українську столицю. Вона про Київ і киян, про все, чим насичене це місто та про його історію. А твори, виплекані почуттям кохання, авторам завжди вдаються добре.

9. Скільки коштує бути білою вороною. Автор: Андрій Войніцький

У творі йдеться про ту ціну, яку платить людина за відстоювання власної думки, яка різниться зі стереотипами, вкоріненими у головах більшості. Звісно ж, відповіді на це запитання не існує, проте роздуми продовжуються.

Герої історій у книжці можуть вас здивувати, шокувати, навіть обурити, але щирість часто буває обурливою. У всякому разі, ви точно насолодитесь гарною мовою автора.

10. непрОсті. Автор: Тарас Прохасько

Роман був написаний ще у 2002 році, але світ його побачив лише у 2018, тож ми цілком можемо вважати твір Прохаська новинкою.

Сам автор каже, що ця книжка — альтернативна міфологія Карпат. У ній йдеться про сильну енергетику та таємничість українських гірських вершин. Сам твір написаний цікавою мовою і з нього легко можна поповнити свій словниковий запас, та просто насолодитись історіями таких близьких нам місць.

А що ви читаєте, аби відволіктись від затяжної зими за вікном?

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини