“Жовто-блакитні наші прапори”: чи справді прапор України потрібно перевернути?

3476

Серед багатьох українців вже чимало років існує тверде переконання про необхідність перевернути український прапор жовтим кольором догори. Таким твердженням передують історичні факти. А синє небо й золоті поля, які сьогодні трактують один із державних символів, за словами дослідників насправді приносять для України багато нещастя.

Діти з Прапорами України © Shutterstock

У 1991 році державний український прапор було затверджено Конституцією України як синьо-жовтий. Але якщо оглянутись на століття назад, можна дізнатись про те, що у 1918 році Центральною радою на чолі з першим президентом України Михайлом Грушевським було обрано саме жовто-синій прапор. Під цим ж прапором йшли у бій українські юнаки під Крутами.

Свій сучасний вигляд український прапор здобув вже після державного перевороту, здійсненого Скоропадським у 1918 році, який прийшовши до влади, начебто, в першу чергу змінив у прапорі кольори.

Деякі історики стверджують, що таким «фактам» одразу вірити не варто, зазначаючи, що станом на 1918 рік усталеного порядку кольорів українського прапору зовсім не було. Більше того, дослідники геральдики розцінюють ініціативу перевернути державний прапор як зневагу до національних символів.

Прапори України © Shutterstock

Та все ж, з огляду езотерики, жовто-блакитний стяг символізує дві головні стихії природи і людського буття – вогонь (жовтий колір) та вода (синій колір). У випадку, коли синій колір, що є символом води, зверху, він гасить жовтий, що є символом вогню. Отож таке розташування кольорів на державному прапорі, за словами прихильників «жовто-блакитного», не відповідає “природному уявленню людини про порядок”, означає домінування матеріального над духовним, нещастя, хаос і крах.

Враховуючи те, що на сучасному прапорі синій колір розташований зверху, можемо зробити висновок, що він є головним. Однак тоді, опираючись на закони геральдики, на державному гербі мав би зображатися синій Тризуб на жовтому тлі. Насправді ж, ми маємо жовтий Тризуб на синьому тлі. Це свідчить про те, що насправді жовтий колір вже сотні років був головним, а отже його місце – зверху нашого прапора.

Так чи інакше, дискусії про історичну значимість перевернутого прапора України будуть точитися ще багато-багато років. З одного боку, є справді багато фактів, що стверджують про необхідність змінити розташування кольорів. А з іншого – зрештою, український прапор не є основною проблемою, яка повстала перед нами зараз.

Тож яким повинен бути цей український державний символ – жовто-блакитний чи синьо-жовтий – вирішувати Вам.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини