Три великих свята в один день: як українці святкують 14 жовтня

3386

14 жовтня – величний та священний для українців день. І все тому, що на цю дату припадає одразу 3 великих свята, які споконвіків відзначають мільйони громадян України.

Покрова, ікона © WIKI

Покрова Пресвятої Богородиці

Ще з козацьких часів, коли церкви були присвячені Богородиці, православні християни взяли за традицію відзначати у цей день знаменне християнське свято – Покрову Пресвятої Богородиці. За легендою, початком цього свята став напад сарацинів на Візантію у десятому столітті. Сарацини прагнули захопити Царгород, однак захисники міста розпочали молитись, після чого побачили Пресвяту Богородицю, яка зняла з голови свою покрову. Сталося справжнє диво: загарбники залишили місто.

День українського козацтва

Саме 14 жовтня за козацьких часів відбувалась Велика Рада (Козацька Рада). Ця подія була надзвичайно важливою для українського козацтва, адже у цей день обирали отамана і вирішували, як жити на наступний рік. До того ж, на Січі свято Покрови було найвеличнішим. Пресвяту Богородицю вважали захисницею і заступницею, і саме тому вірили у її чудодійну силу. Саме тому, день українського козацтва недарма святкується разом із християнським святом.
Тепер, за часів незалежності, День українського козацтва, або ж – Козацьку Покрову офіційно відзначають з 1999 року.

Козаки пишуть листа султану © WIKI

День захисника України

Під впливом російсько-української війни 14 жовтня набуло ще одного величного значення. Указом Президента 14 жовтня 2014 року «…З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи української громадськості» було встановлено ще одне державне свято, яке отримало назву День захисника України.
Відтепер, 14 жовтня – день українського героїзму та мужності, коли кожен українець вшановує військову честь і гідність воїнів-захисників нашої Вітчизни.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини