“Зеленський знищує парламентаризм” – Віталій Портников

971
Портников

Що робить очільник держави у демократичній країні, коли для ухвалення того чи іншого рішення у нього не вистачає голосів у парламенті? Намагається дотриматися всіх конституційних процедур, домовляється із депутатами, шукає компромісні кандидатури – якщо мова йде про кадрові призначення.

Про це пише український публіцист, письменник і журналіст Віталій Портников, передає Espreso.

А що робить авторитарний правитель? Намагається розтоптати, принизити, обійти парламент, але все одно «протягнути» власне рішення.

Пропоную читачеві самому визначити, до якої категорії керівників відноситься Володимир Зеленський. Але, думається, у ситуації з провалом призначення Юрія Вітренка у парламенті і подальшим призначенням колишнього менеджера «Нафтогазу» на посаду виконуючого міністра енергетики і так все ясно. Причому це ж не перше таке призначення. З призначенням одіозного міністра освіти Олександра Шкарлета було саме так. І коли термін його перебування на посаді з приставкою «виконуючий обов’язки» закінчився, заради задоволення президентської забаганки пішли навіть на фальсифікацію голосування в парламенті. Яка ганьба!

Власне, примха – це лише один з варіантів, який пояснює поведінку президента і його оточення. Можливо, мова може йти про зобов’язання глави держави перед олігархічними кланами – справжніми авторами його успіху в якості телевізійного коміка і організаторами його перемоги на президентських виборах 2019 року. Можливо, у випадку зі Шкарлетом Зеленський сподівається знайти союзників серед проросійських депутатів з ОПЗЖ. Можливо, у випадку з Вітренком Зеленський вирішив, що ділові якості колишнього менеджера «Нафтогазу» врятують українську економіку від неминучих проблем, що треба якнайшвидше створювати умови для призначення Вітренка наступним головою уряду. Що, звичайно, є дуже наївним. Тому що першопричина проблем – не в Гончаруку або Шмигалі. І причина проблем буде не у Вітренку, якщо він стане прем’єр-міністром. Причина проблем – в самому Зеленському. Ну і, звичайно ж, в тих безвідповідальних мешканцях України, хто віддав йому свої голоси.

Але яке все це вже має значення, якщо колишній телевізійний комік раптово уявив, що держава – це він. А Українська держава – це ми з вами. І цю державу Зеленський разом зі своїм оточенням і при потуранні прихильників щодня знищує.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини