Зеленський закликав нардепів від “Слуги народу” підтримати призначення Вітренка

792

За словами нардепки від фракції “Слуга народу” Євгенії Кравчук, президент України Володимир Зеленський назвав колишнього виконавчого директора НАК “Нафтогаз України” Юрія Вітренка найбільш незалежним кандидатом на посаду міністра енергетики.

Президент України Володимир Зеленський на засіданні фракції “Слуга народу” увечері 25 січня закликав монобільшість підтримати призначення колишнього виконавчого директора НАК “Нафтогаз України” Юрія Вітренка на посаду міністра енергетики і першого віцепрем’єр-міністра. Про це заступниця голови фракції Євгенія Кравчук розповіла Українській правді.

“Просив підтримати Вітренка. Вважає його найбільш незалежним кандидатом, тобто рівновіддаленим від усіх бізнесових груп”, – сказала Кравчук.

Голова партії “Слуга народу”, народний депутат Олександр Корнієнко на брифінгу після засідання зазначив, що спілкування нардепів із Вітренком зайняло приблизно півтори години.

Про це повідомляє кореспондент інтернет-видання Гордон.

“Були розмови, задавали питання колеги: і поточні, щодо ситуації з тарифами, і стратегічні – як пан Вітренко бачить подальшу долю енергетики країни, реформування галузі. Зараз триває процес голосування підписами у фракції. Ми приймаємо фракцією рішення – ви знаєте, у нас вони приймаються 70% [голосів], тобто 173 потрібно депутати, і якщо ми маємо цю цифру завтра [26 січня] або післязавтра, то направимо подання прем’єр-міністру. Голосування за пана Вітренка [в Раді] може бути або в середу [27 січня], або в четвер, або в п’ятницю. Завтра точно не може бути, бо нам треба сформувати за нього ще необхідну кількість голосів”, – сказав він.

15 грудня Вітренко проходив співбесіду із президентом Володимиром Зеленським та депутатами від “Слуги народу”. 17 грудня комітет Верховної Ради з питань енергетики і комунальних послуг не підтримав його призначення на посаду першого віцепрем’єра – міністра енергетики України. Того самого дня Рада відмовилася підтримати кандидатуру Вітренка. “За” проголосувало 186 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Парламент планує повернутися до цього питання в січні, розповів голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія. Сам Вітренко заявив, що залишається відкритим до пропозицій щодо роботи в уряді.

21 грудня Кабмін призначив його в.о. міністра енергетики.

Вітренко у 2018–2020 роках був виконавчим директором “Нафтогазу”. Брав участь у Стокгольмському арбітражі, який задовольнив вимоги України у спорах із “Газпромом” про закупівлю та транзит російського газу. Він завершив роботу в компанії в липні 2020-го.