Зеленський заборонив імпорт електроенергії з Росії

472

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Закону України “Про ринок електричної енергії”. Закон забороняє продаж і постачання електричної енергії з Російської Федерації (за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку).

Влада хоче забезпечити контроль над цінами на електроенергію в умовах недостатньої конкуренції на цьому ринку і врегулювати роботу теплоелектроцентралей при новій моделі ринку електроенергії, повідомляє прес-служба президента, – пише Газета.юа.

Відповідно до закону, якщо ціни на ринку електроенергії будуть коливатися, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), зможе встановлювати граничні ціни на цьому ринку “на добу вперед” з відповідним обґрунтуванням. Ціни встановлюються після консультацій з Антимонопольним комітетом.

Також НКРЕКУ отримує право тимчасово, до 1 квітня 2020 року, встановлювати виробникам електричної і теплової енергії на теплоелектроцентралях тариф на відпуск електроенергії (у випадках, передбачених рішенням уряду про покладання спеціальних обов’язків).

Разом з тим Кабмін має право скасовувати цю заборону на визначений ним строк з метою уникнення надзвичайної ситуації в об’єднаній енергосистемі України.

Документ також передбачає, що гарантований покупець направляє різницю між доходами і видатками, що виникла під час виконання ним спеціальних обов’язків, на забезпечення покриття власних витрат на виконання спеціальних обов’язків по покупці електричної енергії за “зеленим” тарифом і за аукціонною ціною.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини