“Зеленський з Аваковим взялися виконувати Конституцію. Мало нам не здасться” – Друзденко

1100

В руках шахрая надзвичайний стан – це небезпечна зброя

Послухав я вчора уважно виступ президента України. Заочник – він і на Банковій заочник. Вульгарні жарти в Зеленського виходять краще, аніж дотримання Конституції. Але мені наразі не до жартів. Те, до чого глава держави офіційно “закликав” Кабмін, насправді називається режимом надзвичайного стану, який вводить своїм указом президент і затверджує парламент, – пише Газета.юа.

В принципі запровадження надзвичайного стану – це адекватна відповідь на загрозу пандемії. Так з пандемією боровся Китай, так наразі борються окремі країни Європи, Азії, Південної та Північної Америки, а також окремі штати США. Ба більше, Закон України “Про правовий режим надзвичайного стану” прямо називає пандемію як одну з причин його введення. З більшістю заходів, які запропонував президент, важко не погодитись і я їх усіляко вітаю (хоча, повторюсь, мене дивує, чому вони сформульовані як “заклик” до Кабміну, а не як пункти президентського указу про запровадження надзвичайного стану). Але…

Ніде в світі коронавірус не поборюють шляхом “земельної” чи “трудової” реформи. Податкової, до речі, також

Але… одна фраза з усього виступу помножила на нуль усі зусилля Зеленського показати себе головним піклувальником про простих українців. “Податкова, земельна та трудова реформа”, до негайного впровадження яких президент закликав Верховну Раду, не мають жодного стосунку до боротьби з пандемією коронавірусу. Ніде в світі коронавірус не поборюють шляхом “земельної” чи “трудової” реформи. Податкової, до речі, також. Бо режим надзвичайного стану називається саме так через те, що держава вдається до надзвичайних (а отже за означенням тимчасових, за українським законодавством – до 30 діб) заходів в різних сферах суспільного життя, аби дати раду надзвичайним викликам, перед якими постає та чи та країна. А реформи – це про “всерйоз і надовго”. Реформи за означенням аж ніяк не надзвичайні заходи.

Пассаж про “блокування трибуни” як “блокування життя українців” – це зовсім у стилі “великого учителя Зе” Дональда Трампа, який останніми днями явно засумував, бо пандемії, на відміну від його політичних опонентів, глибоко байдужий його твіттер і відверті маніпуляції та заклинання його власника. У Зеленського в руках більш як півроку зосереджена вся повнота влади в Україні, але хто загрожує українцям? Правильно, невістка (тобто опозиція, що блокує парламентську трибуну).

У Зеленського в руках більш як півроку зосереджена вся повнота влади в Україні, але хто загрожує українцям? Правильно, невістка

Так, от щойно в нас з’явилась небезпідставна підозра, що перед нами політичний шулер, а не “спаситель отечества”, давайте уважно поглянемо, чим чреватий надзвичайний стан в Україні. Бо в руках шахрая НС – насправді небезпечна зброя.

Режим надзвичайного стану регулює ціла низка конституційних положень та спеціальний Закон “Про правовий режим надзвичайного стану”.

Окрім визначення порядку запровадження надзвичайного стану, який я коротко окреслив вище, Конституція дозволяє під час дії НС:

1) примусове відчуження об’єктів права приватної власності з наступним повним відшкодуванням їх вартості (ст. 41, ч. 5 Конституції). Хто визначатиме їх вартість і строки відшкодування ані Конституція, ані профільний закон не говорять;

2) використання примусової праці (ст. 43, ч. 3 Конституції);

3) обмеження (ст. 64, ч. 2):

– права на вільний розвиток своєї особистості;

– права на недоторканність житла;

– права на таємницю кореспонденції;

– права на недоторканність особистого та сімейного життя;

– права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання;

– права на свободу думки, слова та вільне вираження своїх поглядів і переконань;

– права на свободу світогляду і віросповідання;

– права на свободу об’єднання у політичні партії та громадські організації;

– права брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

– права збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування;

– права володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності;

– права на підприємницьку діяльність;

– права на працю та захист від незаконного звільнення;

– права на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів;

– права на відпочинок;

– права на соціальний захист;

– права на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло;

– права на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування;

– права на безпечне для життя і здоров’я довкілля;

– права на освіту;

– свободи літературної, художньої, наукової і технічної творчості, захисту інтелектуальної власності, їхніх авторських прав, моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв’язку з різними видами інтелектуальної діяльності.

Як казав Мандела, до свободи нас веде довгий та тернистий шлях. А от дорога до несвободи може виявитись спринтерською дистанцією, короткою наче стометрівка

У вас ще не замерехтіло в очах від можливих обмежень? Хто там казав, що в нас чудова Конституція – от тільки біда, що її не виконують? Зараз Зеленський з Аваковим вам її виконають. У повному обсязі. Мало не здасться…

Тому уважно стежимо за діями політичних шулерів. Аби замість боротьби з пандемією не отримати боротьбу з нашими правами та вольностями, здобутими та відстояними такою дорогою ціною впродовж останніх 6 років. Як казав Мандела, до свободи нас веде довгий та тернистий шлях. А от дорога до несвободи може виявитись спринтерською дистанцією, короткою наче стометрівка.

Право на повстання під час пандемії ніхто не вправі обмежити чи скасувати.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини