Зеленський сказав, чи зможуть українці подорожувати без щеплення від COVID-19

1907

Президент України Володимир Зеленський припустив, що європейські країни не відкриють свої кордони для тих, хто не пройде вакцинацію проти коронавірусу.

Хоча досі невідомо, чи всі держави запроваджуватимуть так звані “ковідні” паспорти. Про це він заявив на форумі “Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді”, передає Обозреватель.

“Чи подорожуватиме світ? Тут все залежить від нас. За інформацією, яку дізнався, спілкуючись із європейськими лідерами, Європа точно не надасть можливості вільно подорожувати”, – зазначив глава держави.

На думку Зеленського, якщо люди захочуть виїхати за кордон на відпочинок або заробітки, потрібно буде вакцинуватися. Водночас президент додав, що поки не знає, скільки країн будуть вводити паспорти, в які вноситимуться дані щодо отримання людиною щеплення проти COVID-19.

Зі свого боку міністр закордонних справ Дмитро Кулеба теж підкреслив, що нині ніхто не може назвати точну дату відкриття кордонів для подорожей у різні країни світу. Водночас сказав, що до літа певні послаблення в подорожах буде введено деякими державами.

“Безвіз у нас є, попри пандемію ми працюємо над доками про безвізові подорожі з іншими країнами. Щоб наш паспорт був ще привабливішим. А коли кордони відкриють – ніхто вам зараз цього не скаже. Були певні надії на вакцинацію, але процес йде не так швидко”, – цитує його слова на форумі журналіст.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини