Зеленський: Саміт Україна – ЄС може бути останнім

1089

Згідно з умовами Угоди про асоціацію, саміти Україна – ЄС мають проходити до 2025 року.

Президент Володимир Зеленський, за підсумками саміту Україна – ЄС у понеділок, 8 липня, в Києві заявив, що наступного саміту може не бути, пише Gazeta.ua.

Після зустрічі з главою Європейської Ради Дональдом Туском і главою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером він заявив, що Україна повинна зближатися з ЄС темпами, яких досі не було, оскільки “у нас немає часу”.

“Кажуть, що новачкам щастить. Тому, можливо, 22-й саміт нам вже й не знадобиться, тому що ми будемо невід’ємною частиною Європи”, – заявив він.

Варто зазначити, що проведення самітів є одним з положень чинної Угоди про асоціацію з ЄС, яка діє до 2025 року.

Також Зеленський подякував ЄС за готовність надати другий транш макрофінансової допомоги в 500 мільйонів євро в разі виконання всіх умов.

Крім того, президент України запропонував європейським партнерам провести оцінку виконання Угоди про асоціацію Україна – ЄС.

За його словами, Угода про асоціацію має бути гнучким інструментом, який би відповідав сучасним реаліям відносин між Україною та ЄС, а головне – потенціалу України.

Зеленський зазначив, що Україна буде ефективно використовувати всі наявні можливості.

“Ми налаштовані на подальшу галузеву інтеграцію ринків України та ЄС у пріоритетних сферах: енергетика, цифровий ринок, юстиція та внутрішні справи, митне співробітництво та сприяння торгівлі”, – зазначив глава держави.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини